• Akcja czytelnicza w klasie II

• Dorośli czytają, dzieci słuchająCzytanie jest dla umysłu tym,czym gimnastyka dla ciała.

Od 14 lutego 2018 roku w klasie II trwa akcja czytelnicza „Dorośli czytają, dzieci słuchają”. Każdego dnia, uczniowie słuchają jednego rozdziału książki Marii Krüger „Karolcia”. Do przeczytanego fragmentu układają pytania i udzielają odpowiedzi. Po przeczytaniu ostatniego rozdziału, wezmą udział w bibliotecznym konkursie czytelniczym. 26 lutego 2018 roku, rozdział książki czytała uczniom pani Aleksandra Wiśnicka – prezes Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Pani Ola podzieliła się z uczniami wrażeniami, z czasów kiedy sama jako mała dziewczynka poznawała przygody Karolci. Po przeczytaniu fragmentu książki, zadawała uczniom szereg szczegółowych pytań. Uczniowie spisali się doskonale. Udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania.Dotychczas w akcję czytania włączyli się nauczyciele: Alina Zyra, Monika Maksińska, Justyna Kacprzak, Barbara Milewska, Wiesława Grabowska i sekretarka – pani Joanna Kacprzyk.

Zachęcamy, rodziców, nauczycieli i absolwentów szkoły do przyłączenia się do akcji. Jeszcze sporo rozdziałów książki pozostało do przeczytania.

• Bal karnawałowy w klasie II

• Bal karnawałowy w klasie II08 lutego 2018r. sala nr 5 zamieniła się w magiczne miejsce. Księżniczki, amorki, rycerze, policjanci, strażacy, wilkołaki, a także inne postacie z bajek opanowały na dwie godziny salę lekcyjną. Muzyka disco polo i stroje dzieci zachęcały wszystkich do wesołej zabawy. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło też konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Zapał taneczny dzieciaki studziły zimnymi napojami i pysznościami karnawałowymi, przygotowanymi przez rodziców i wychowawcę. W czasie balu wyłoniono dzieci, które zdaniem nauczycieli i przedstawicieli uczniów mieli najciekawsze stroje. Doceniono strój Alana Kulasa, Macieja Kulasika, Pawła Niedźwieckiego i Julii Majewskiej. Dla wyróżnionych uczniów przygotowano dyplomy i słodycze. Również pozostali uczniowie otrzymali słodycze za swoje przebrania i wspaniałą karnawałową zabawę.Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku i pięknych balowych strojów.Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Poczuj, co ja czuje....

• „Poczuj, co ja czuję. Zobacz, co ja widzę – Empatia od przedszkola” – zajęcia kształtujące u dzieci umiejętności empatii.12 lutego 2018 roku odbyły się zajęcia kształtujące u dzieci umiejętności empatii, prowadzone przez studentkę pedagogiki - panią Paulinę Sztemberg. Wprowadzeniem do zajęć była bajka „Martynka i ciemność”. Zadawane pytania skupiały się na odczuciach i emocjach Martynki oraz empatycznym zachowaniu mamy.Celem zajęć było rozwijanie zachowań empatycznych u dzieci. Uczniowie poprzez szereg ćwiczeń i zabaw: „Komplemencik – coś miłego”, „Jestem empatia – narysuj mnie!’, „Pogotowie empatyczne”, „Emocjonalna kostka”, „Empatyczne służby ratownicze”, wyjaśniali pojęcie empatii, rozpoznawali uczucia innych, zachowywali się empatycznie, dostrzegali w każdym pozytywne cechy. Podsumowaniem zajęć było dokończenia zdań: „Najbardziej podobało mi się …” , „Dowiedziałem się …”. Okazało się, że uczniowie nie mieli żadnych problemów z ich uzupełnieniem. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Poznali i utrwalili szereg trudnych pojęć. Dzieci uczyły się wyrażać swoje uczucia i emocje, a ewaluacja zajęć pokazała, że cel zajęć osiągnięty.Podziękowaniem, za aktywne uczestniczenie w zajęciach były słodkie upominki przekazane dzieciom przez panią Paulinę. Dzieci natomiast przekazały pięknie wykonane rysunki empatii.

• GMINNY KONKURS TANECZNY „MAGIA TAŃCA”

• 2 lutego 2018 r. odbyła się w Chorzelach pierwsza edycja gminnego konkursu tanecznego „Magia Tańca”. Do udziału w konkursie zgłosił się zespół „Śnieżynki” z naszej szkoły w którym tańczą uczennice klasy pierwszej. Dziewczynki walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Chorzelach w kategorii pierwszej (klasy I-III). Oczywiście wygrały, zajmując pierwsze miejsce.

• WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK - teatrzyk kukiełkowy w naszej szkole

•  W naszej szkole gościliśmy teatrzyk kukiełkowy, który opowiedział nam historię siedmiu koźlątek.Mama koza przed wyjściem po zakupy ostrzegała swoje dzieci, żeby nikomu nie otwierały drzwi. Jednak przebiegły wilk oszukał koźlątka i został wpuszczony przez nie do domu. Nie trudno sobie wyobrazić co działo się później. Na szczęcie cała historia dobrze się skończyła i mama koza odzyskała swoje pociechy, a wilka spotkała kara.