• Konkurs matematyczny

• UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS III PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W ZARĘBACH W III GMINNYM MATEMATYCZNYM KONKURSIE "ZADANIA Z OSZCZĘDZANIA"- 27 KWIETNIA 2018 R.

• Obchody Dnia Ziemi 2018

• W dniu 26.04.2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach uczestniczyli w części artystycznej z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem p. Macieja Bojarskiego przygotowali inscenizację pt. „Zadbaj o siebie sam”. Tematyka przedstawienia dotyczyła zdrowego trybu życia młodych osób i właściwych zachowań ekologicznych.Występ młodych aktorów podobał się uczniom i nauczycielom. Na koniec uroczystości głos zabrała p. wicedyrektor Bożena Kopczyńska. Uczniowie przekazali w darze drzewko do posadzenia na terenie szkoły, a p. Marianna Kobus wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie ekologicznym.

• Polska – moja Ojczyzna

• 25 kwietnia 2018 roku uczniowie wzięli udział w programie edukacyjnym ,,Polska – moja Ojczyzna”, przygotowanym przez Agencję szkolno-przedszkolną Lupus.Celem spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom czym jest Ojczyzna i Patriotyzm. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach – rozwiązywali zagadki związane z Polską na przygotowanych tablicach edukacyjnych. Nagrodą za prawidłową odpowiedź było odsłonięcie jednej części planszy z wierszem „Katechizm polskiego dziecka”.Uczniowie przypomnieli symbole narodowe oraz ważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Bezbłędnie wyrecytowali słowa hymnu oraz ,,Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.W nagrodę za zaangażowanie i aktywność organizatorzy przygotowali dla uczestników programu pamiątkowe ,,Dyplomy Małego Patrioty”.Po tak niecodziennej lekcji historii miała miejsce sesja zdjęciowa, w której chłopcy wcielili się w dzielnych żołnierzy, a dziewczynki w bohaterskie sanitariuszki.