• Informacja w sprawie Spisu Rolnego

          • Szanowni Rodzice,

            Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

            Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.

            Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.

            Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim.  Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.

            Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.

            Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

                                                                                                          

            Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

          • Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

          • 3 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Każdy głosujący oddał głos na wybranego przez siebie kandydata.

            Wybory przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie:

            Przewodnicząca: Natalia Szydlik

            Zastępca przewodniczącego: Agata Siemiątkowska

            Członek: Patrycja Kinig

            Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwał opiekun SU Pani Ewa Muras.

            Na zakończenie wyborów odbyło się komisyjne liczenie głosów, w wyniku czego poznaliśmy nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym został Pan Mirosław Kruszewski – nauczyciel muzyki i plastyki.

            Serdecznie gratulujemy

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą św. sprawowaną przez ks. Zbigniewa Pruszyńskiego, proboszcza parafii Zaręby.

            Uroczysta inauguracja miała miejsce na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej Dyrektor Szkoły Krystyna Maluchnik, nauczyciele, uczniowie klas ósmych i siódmych, a w imieniu rodziców przewodnicząca Rady Rodziców p. Bogusława Duch. Wszystkich uczniów szkoły reprezentował Poczet Sztandarowy. Uczniowie klas młodszych spotkali się  w odrębnych grupach z wychowawcami.

            Pani Dyrektor powitała uczniów szkoły, nauczycieli, rodziców i pracowników. Podkreśliła, że każdy uczeń ma szansę na odniesienie sukcesu na miarę swoich możliwości. Ten rok będzie wymagał jednak bardzo dobrej współpracy wszystkich i przestrzegania wprowadzonych zasad, z uwagi na zagrożenie chorobą Covid -19. Każdy jest odpowiedzialny za zdrowie nie tylko swoje, ale i innych.

            Wszyscy uczestnicy uroczystości uczcili chwilą ciszy pamięć Polaków, którzy oddali życie za ojczyznę na skutek II wojny światowej.

              Spotkanie po tak długiej nieobecności w szkole było bardzo miłe.

          • Informacja dla rodziców w sprawie Wychowania do życia w rodzinie

          • „Wędrując ku dorosłości” – Program nauczania – Wychowanie do życia w rodzinie dla klas IV – VIII; Teresa Król

            Korzystamy z podręczników: Wędrując ku dorosłości.

            Na zajęciach korzystamy z filmów oraz prezentacji multimedialnych.

            Nadrzędnym celem zajęć WDŻ jest pomoc wychowankowi, aby stawał się oraz bardziej dojrzałym i odpowiedzialnym człowiekiem. Oprócz poszerzania wiedzy o sobie, o swoich emocjach, przeżyciach i zmianach fizycznych okresu dojrzewania, istotne będzie nabywanie umiejętności komunikacji międzyosobowej, obdarzania innych szacunkiem, życzliwością, przyjaźnią. Ważnym zadaniem jest także rozpoznawanie zagrożeń cywilizacyjnych i przezwyciężanie związanych z nimi trudności, nawyków, przyzwyczajeń.

            Te trudności mogą także dotyczyć indywidualnych braków, kompleksów przeżywanych przez ucznia, np. związanych z wyglądem, wagą, wzrostem, izolacją w grupie.

            Przykre przeżycia mogą także wynikać z zaburzeń życia rodzinnego, np. kłótnie, awantury w domu, rozwód rodziców, alkoholizm. Tacy uczniowie będą wymagali szczególnej uwagi i troski nauczyciela.

            Hanna Michalak