• 9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

          • .8 lutego 2021r. gościliśmy w szkole policjanta P. Marcina Tańskiego, który poinformował o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Dzieci z wielką uwagą słuchały ciekawych informacji oraz zadawały pytania naszemu dzielnicowemu.

          • 9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Rzeczywistość, która nas otacza i w której dorastają  nasze dzieci bardzo szybko się zmienia. Ostatni rok, w którym świat ogarnęła pandemia sprawił,   że cyfrowe technologie stały się  naszą codziennością. Dlatego też ważne jest, by Internet i jego zasoby były wykorzystywane w bezpieczny sposób. Dziewiątego lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2004 roku zainicjowała Komisja Europejska.  W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, tworzone przez  Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.   Podstawowym celem obchodów Dania Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.


            Zanim więc rozpoczniemy surfowanie po Internecie warto przypomnieć 10 podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetowych zasobów rekomendowanych przez Google – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne,   którego misją jest uporządkowanie światowych zasobów informacji tak, by stały się powszechnie dostępne i użyteczne dla każdego:

            1. Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak adres, numer telefonu itp.
            2. Pamiętaj, że nie każdy jest kimś, za kogo się podaje.
            3. Nie podawaj nikomu hasła dostępu do Twojego konta na stronie, na której jesteś zalogowany.
            4. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.
            5. Nie umawiaj się sam na spotkania z nieznajomymi, których poznałeś przez Internet.
            6. Stwarzaj trudne do odgadnięcia hasła dostępu – kombinacje minimum 12 cyfr, wielkich i małych liter oraz znaków interpunkcyjnych. Niech będzie łatwe do zapamiętania, ale bez twoich prywatnych danych, takich jak imiona czy daty urodzin. Mieszaj wielkie i małe litery, symbole i cyfry. Z@m13ni@j li+ErY na $ymb0le & cyfry, 0 +@k!
            7. Nie klikaj w nieznane załączniki i linki.
            8. Nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć i nie udzielaj im zbyt wielu informacji na swój temat.
            9. Do każdego konta stosuj inne hasło dostępu.
            10. Zachowaj ostrożność przy pobieraniu plików z Internetu.

            Opracowano na podst. : www.nask.pl ;  www.sites.google.comhttps://fundacja.orange.plwww.saferinternet.pl

            Proponujemy grę  - Interlandia to gra przygodowa, dzięki której poznajemy zasady bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności. To interaktywna zabawa w trakcie której przyjdzie Wam zmierzyć się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób możecie nauczyć się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie. 

            kliknij: Interiandia - gra

          • Ogłoszenie

          • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej w Zarębach na rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna się od 8 lutego 2021r. Należy złożyć w sekretariacie następujące dokumenty:

            • Deklaracja o kontynuacji wychowania przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zarębach — dla dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 — do 12 lutego 2021r.
            • Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Zarębach — dla dzieci nowo przyjmowanych — do 26 lutego 2021r.
            • Karta zgłoszenia dziecka do klasy I — dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły - do 26 lutego 2021r.
            • Wniosek o przyjęcia dziecka do klasy I - dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły do 26 lutego 2021r.

            Zarządzenie Dyrektora Szkoły nr 25/2020/2021

            Zarządzenie Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach z dnia 01.02.2021r.

            w sprawie: wprowadzenia Regulaminu rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach na rok szkolny 2021/2022.

            -  str.1, str.2 str.3

            Załączniki do pobrania:

            - oswiadczenie_o-wielodzietnosci_rodziny_kandydata.doc

            - zal_1.doc

            - zal_2.doc

            - zal_3.docx

            - zal_4.docx

            - zal._5.docx

            - zal._6.docx

            zal.7.docx


          • ​​​​​​​Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

          •  

            Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

            Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

            Najważniejsze informacje

            • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

            • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

            • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.

            • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

            • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

            • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.

            • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

            • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).

            • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.

            • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

            • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

            Materiały

            Terminy rekrutacji do szkół na rok szkolny 2021/2022

            Terminy_rekrutacji_do_szkół_na_rok_szkolny_2021-2022.pdf 0.28MB

            Podstawa prawna

            Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000139401.pdf