• Powitanie jesieni

• 23.09.2021r. – w czwartek, przyszła do nas kalendarzowa jesień, dlatego uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Panią Krystyną Piórkowską postanowili ją powitać. W tym celu prezentowano zagadki, wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Wykonano też piękną Panią Jesień, która zachwyciła wszystkich swoimi kolorami – czerwienią, brązem i  złotym.

Teraz już na dobre zagości w naszych parkach, lasach i ogrodach. Pozostanie z nami aż do grudnia.

• Witamy nowy rok szkolny 2021/2022

• Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022 minister Przemysław Czarnek skierował list do dyrektorów, nauczycieli i uczniów, w którym przedstawił działania Ministerstwa Edukacji i Nauki związane z bezpiecznym powrotem do szkół oraz wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Zachęcił także do udziału w nowym przedsięwzięciu „Poznaj Polskę” oraz wyraził nadzieję, że nauka stacjonarna w szkołach będzie trwała nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.  Treść listu poniżej:

List_MEiN.pdf

Z naszej strony życzymy wszystkim Uczniom powodzenia i wytrwałości, niech nowy rok szkolny przyniesie radość, zadowolenie, obfituje w pozytywne doświadczenia, pozwoli realizować plany i osiągać sukcesy.

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

• 1 września 2021r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zarębach o godzinie 10.00 rozpoczęli nowy rok szkolny, jeszcze w „pandemicznej rzeczywistości”. W sercach jednak wielka radość ze spotkania z przyjaciółmi, nauczycielami, z powrotu do szkoły i nauki stacjonarnej.

Pani Dyrektor Krystyna Maluchnik powitała nauczycieli, uczniów i rodziców. Złożyła wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia wszelkich sukcesów w nauce.

Pani Wicedyrektor Bożena Kopczyńska przeczytała List z życzeniami od Pani Beaty Szczepankowskiej- Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. W oddziałach przedszkolnych oraz w klasie pierwszej podczas spotkań z dziećmi, uczniami i rodzicami uczestniczyła również pani dyrektor.

Uroczystość była szczególnym przeżyciem zwłaszcza dla pierwszoklasistów, których serdecznie witamy w gronie uczniów naszej szkoły.

Początek roku szkolnego to dzień pełen emocji i wrażeń.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

• Narodowy Spis Powszechny 2021

Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.

Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.

Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/