• Akcja "Sprzątamy dla Polski"

          • Nasza szkoła wzięła udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbyła się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.

            Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

            Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

          • To miało być powitanie, a było pożegnaniem...

          • Jak pisaliśmy wcześniej w marcu uczyli się razem z nami uczniowie z Ukrainy. Szkolny Wolontariat we współpracy z p. Dyrektor i P. Przewodniczącą Rady Rodziców przygotował dla nich upominek "na wejście". Okazało się jednak , że zaplanowane spotkanie było raczej pożegnaniem. Uczniowie przenosili się do innych miejscowości, tam, gdzie ich mamy znalazły zatrudnienie. Zdążyliśmy jeszcze porozmawiać, uściskać się , wypić razem filiżankę herbaty... Rozstanie było jednak smutne. Już zawiązały się pierwsze przyjaźnie, wszystko stało się bliższe, bardziej zrozumiałe. I znów zmiana... I znowu w drogę...

            Jakie wspomnienia towarzyszyły odjeżdżającym?

            Serdeczność nauczycieli, troska i życzliwość dyrekcji i pracowników szkoły, koleżeńskość rówieśników, ofiarność rady rodziców. Tam, gdzie brakowało słów, był uśmiech... Dzieciakom podobało się w naszej szkole. Chętnie przychodziły na zajęcia. Chciały uczyć się języka polskiego. Chciały tu z nami pozostać.

            Życzyliśmy sobie wzajemnie, byśmy mogli się spotkać w wolnej Ukrainie.

            Pozdrawiamy Was serdecznie i trzymamy za Was kciuki.

          • W zaczarowanej krainie- w szkolnej bibliotece! Wspominamy!

          • Najmłodsi z oddziału przedszkolnego w towarzystwie p. Dyrektor wspięli się (dosłownie!) do szkolnej biblioteki na piętrze. Tam p. Basia otworzyła przed nimi inspirujący świat książek. Można było nie tylko posłuchać, obejrzeć, dotknąć, ale i pobuszować pomiędzy regałami.

            Zachęcamy rodziców do wspólnego czytania z najmłodszymi.

          • Karol Brzostek laureatem III edycji konkursu InstaLogik

          • Miło mi poinformować o sukcesach naszych uczniów w popularyzatorskim, ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik dla uczniów klas 4-8 SP.

            Nasz uczeń Karol Brzostek został Laureatem I miejsca
            w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik.

            Karol uzyskał najlepszy wynik w powiecie przasnyskim.

            Wyniki konkursu: 

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs InstaLogik składał się z III etapów, realizowany w całości on-line. Organizowany przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej  oraz Ośrodek Informacji i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

            Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie, za upór w dążeniu do celu, za wytrwałość.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Koordynator konkursu. Agnieszka Chmielińska

          • Pamiętamy!!!

          •  10 kwietnia –Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

            13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

            I tylko pamięć została

            Po tej katyńskiej nocy…

            Pamięć nie dała się zgładzić,

            Nie chciała ulec przemocy.

                           Marian Hemar, fragment wiersza „Katyń”

          • Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I

          • Dnia 6 kwietnia 2022r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I” przygotowaną przez p. Barbarę Milewską i Agnieszkę Chmielińską.

            Po obejrzeniu krótkiego przedstawienia w którym uczestniczyli uczniowie klasy III pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie wzorowego czytelnika i zostali pasowani przez P. Dyrektor Krystynę Maluchnik na czytelników naszej biblioteki.

            W ramach Ogólnopolskiego Projektu Finansowego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu uczniowie otrzymali Wyprawkę czytelniczą. W jej składzie była: książka „Pierwsze Abecadło”, broszura „Książką połączeni” i plakat.

            Najmłodsi czytelnicy otrzymali również mini-książeczki przygotowane przez n-li biblioteki z prośbami książki i malowankami, dyplomy i zakładki do książek.

            Od dziś witamy uczniów kl. I w gronie czytelników.

          • Masz trochę czasu? Spójrz na półkę. Sięgnij po książkę. Książka czeka !

          • Dnia 1.04.2022r. w bibliotece szkolnej był zorganizowany Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

            Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Dużym przeżyciem okazała się wizyta w bibliotece najmłodszych dzieci naszej szkoły. Z zaciekawieniem sięgały i oglądały książeczki z obrazkami dla nich przygotowane. Miały również możliwość zajrzeć między regały, aby zobaczyć ile książek jest w naszej bibliotece.

            Uczniowie klasy I oglądali zgromadzone książki, rozmawiali na temat ich ulubionych książek i wysłuchali fragmentu książki „Pszczółka Maja – przygody wśród traw”.

            Zaproszeni uczniowie kl. II zapoznali się z krótkim życiorysem H.Ch. Andersena. Oglądali książki z baśniami pisarza i wysłuchali fragmentu baśni „Pastereczka i Kominiarczyk”. Następnie przeczytali wiersz pt. ”Bohaterowie naszych Baśni” i uzupełniali kartę w której mieli połączyć książkę z odpowiednią postacią. Zaś uczniowie klasy III oprócz spotkania z książką mieli przeczytać krótkie opowiadanie i podkreślić ukryte w nim tytuły książek dla dzieci.

            Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i nasze działania zachęciły uczniów do sięgania po książki.

            Dziękujemy wychowawcom klas i nauczycielom za współpracę przy organizacji tego wyjątkowego dnia.

          • Pożegnanie

          • Żegnamy znanego Dyrektora i Nauczyciela, Wychowawcę młodzieży, który z naszą szkołą związał swoje życie. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania III Stopnia.

            Za pracę pedagogiczną i kierowniczą został wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką ZNP. Miłośnik sportu, czytania, zapalony wędkarz zarażający swoją pasją młode pokolenie. Nie szczędził rzetelnego wysiłku i oddania na rzecz właściwego kształtowania postaw uczniów.

            Konsekwentny w działaniu, życzliwy, pomocny. Swoją pracą, wymagającą szczególnej odpowiedzialności, zaangażowania i aktywności, zasłużył na szacunek, uznanie i pamięć.

          • W starym kinie

          • Drugoklasiści odbyli niezwykłą podróż w czasie, podczas której mieli wyjątkową okazję poznania dawnych dobranocek. Dzieci odkryły, jakie bajki były wyświetlane przed laty oraz jak bardzo różnią się one od tych oglądanych obecnie. Bajkowe postacie szybko wzbudziły sympatię dzieci. Niektóre z nich zostały przez dzieci odtworzone na styropianowych kulach. Dzieci wykorzystały zrobione postacie do odgrywania krótkich ról filmowych. Po obejrzeniu wielu filmów, przyporządkowanie tytułów dobranocek do kadrów filmowych okazało się bardzo łatwym zadaniem.

            Mamy nadzieję, że pokaz dawnych dobranocek pozostanie w pamięci uczniów na długi czas.

          • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”

          • 29 i 30 marca 2022 roku 6 uczniów z klasy II sprawdzało swoją wiedzę, biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek”. W olimpiadzie z języka polskiego brały udział Liwia, Maja P. i Laura. Z olimpiadą z matematyki zmagali się Nikola, Liwia, Sebastian i Kacper Z. Każda z olimpiad zawierała zestaw 21 pytań konkursowych o różnej skali trudności.

            Przystępując do konkursu uczniowie dowiedli, iż nauka jest dla nich ważna, a sprawdzanie swoich wiadomości i umiejętności to cenne doświadczenie.

            Oczekując na wyniki, trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie.