• SALA KINOWA NA SALI GIMNASTYCZNEJ

          • 10 stycznia gościliśmy KINO OBJAZDOWE. Uczniowie obejrzeli nowości kinowe: z oddziałów przedszkolnych, kl. 1-3 obejrzeli film pt. „Między nami żywiołami”, natomiast starsi uczniowie z kl. 4-8 obejrzeli film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Filmy pełne przygód oraz zabawnych zwrotów akcji bardzo podobały się uczniom, którzy z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów.

            Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse...

          • KOLEJNE SPORTOWE FINAŁY POWIATOWE ZA NAMI

          • 07.01.2024r. w Przasnyszu odbyły się rozgrywki sportowe w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt klas.5-6. (Mistrzostwa Powiatu Przasnysz). Dziękujemy uczennicom za walkę, grę fair play i godne reprezentowanie Naszej Szkoły. GRATULACJE DLA WAS. Nauczyciel wychowania fizycznego Mirek Kruszewski. Opiekun podczas zawodów Joanna Kacprzyk.

          • „Bombka z Memmingen”

          • Na lekcji historii uczniowie klasy siódmej i ósmej z uwagą wysłuchali słuchowisko „Bombka z Memmingen”. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał. Po wysłuchanym z zainteresowaniem słuchowisku przyporządkowywali najważniejsze wydarzenia z życia głównego bohatera i dopisywali towarzyszące tym obrazom emocje.

            Dużą atrakcją zajęć dla uczniów było wykonanie kopii bombki, którą Pan Aureliusz Dembiński zrobił w obozie jenieckim. Bombki te zawisły na gałązkach choinek w ich domach rodzinnych. Symbol solidarności z osobami walczącymi o naszą wolność i niepodległość . Cieszy nas bardzo postawa naszych uczniów. BRAWO !!!

          • „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM I PODZIEL SIĘ SERCEM”

          • Taki cel przyświecał uczniom klasy II w momencie, gdy postanowili pomóc braciszkowi kolegi z klasy. Ze wsparciem p. dyrektor Krystyny Maluchnik wraz z rodzicami i pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Milewskiej przygotowali Mikołajkowy Kiermasz dla Karolka. Wkład uczniów i rodziców był ogromny, a efekt wspaniały. Wszyscy bardzo się zaangażowali. Wiele rzeczy przygotowali uczniowie własnoręcznie. Były to: kartki i ozdoby świąteczne, pachnące i ozdabiane przez nich pierniczki, kolorowe obrazki malowane na płótnie. Przynieśli własne maskotki, zabawki i książki, którymi postanowili się podzielić z innymi. Rodzice upiekli pyszne ciasta, ciasteczka, przygotowali deserki i inne słodkości, które na kiermaszu rozeszły się w mgnieniu oka. Wśród kupujących również nie zabrakło uczniów klasy II i nauczycieli. Chętnie kupowali i tym także wsparli kwotę pozyskaną na kiermaszu. W przygotowaniu fantów wzięli również udział uczniowie z innych klas: Maja Rosa z kl. IV, Aleksandra Samsel z kl. III, Klaudia Zawojek z kl. III, Wiktoria Zawojek z kl. VI , Patryk Niezgoda z klasy V. Rodzice uczniów z innych klas także pomagali. Byli to: p. Monika Rosa, p. Beata Zawojek, p. Sabina Brzostek, p. Bogumiła Duch, p. Aneta Żabińska oraz nauczyciele: p. Marta Burlińska i p. Agnieszka Kobus. Szkolne Koło Wolontariatu również bardzo wsparło naszą akcję. Dziękujemy bardzo p. Joannie Świder, która przygotowała chatkę z piernika. Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy II, państwu: Ambroziakom, Brzostkom, Gutom, Jurczykom, Kinigom, Klaskom, Krzynówkom, Kuleszom, Majkowskim, Morawskim, Niksom, Nysztalom, Przybyłkom, Rejmentowskim, Szewczykom, Żelazkom, p. D. Dembińskiej, i p. K. Paćkowskiej. Szczególe podziękowania składamy p. Ewelinie i Pawłowi Lechom za ogromną ilość fantów, bardzo atrakcyjnych i nowych, które nam przekazali (3 kartony). Niektóre stroiki świąteczne zostały przekazane na licytację. W sumie razem zebraliśmy kwotę 2 900.00 zł, którą przekazaliśmy na konto Karola.

            Akcję wsparł również Wolontariat z PSP nr 2 w Chorzelach.

            Wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich za ogromne serce i dostrzeganie potrzeb innych, żyjących obok nas. Karolku, pozdrawiamy Cię serdecznie.

          • "PAMIĘTAJCIE, JESTEŚMY POLAKAMI"

          • ZDOBYWAMY NAGRODĘ

            Nasza szkoła za udział w akcji BohaterON – włącz historię 2023, otrzymała podziękowania i dwa egzemplarze gry edukacyjnej, która w przystępny i oryginalny sposób przybliża tematykę historyczną z okresu II wojny światowej. Gra zawiera 100 kart z hasłami – łącznie 400 haseł do odgadnięcia, czas na jedno hasło to 120 sekund. Włącz historię i rozpocznij prawdziwą bitwę … na słowa!.

            Pani Dyrektor pogratulowała ósmoklasistom nagrody i pięknej ,ptriotycznej postawy.

            Uczennica Paulinka Koziatek zapisała na kartonie gry przepiękne przesłanie dla młodszych kolegów :,,Pamiętajcie, jesteśmy Polakami " , a wszyscy uczniowie wraz z p. Joanną Morawską i p. Dyrektor złożyli pamiątkowe podpisy. Bardzo cieszy nas fakt ,ze nasi uczniowie są chetni do tego typu działań. i zdobywają wiedzę w tak nietypowy sposób.

          • WIGILIJNE SPOTKANIE 2023

          • Tegoroczne wigilijne spotkanie miało niezwykle uroczysty charakter. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki zaangażowali się w przygotowanie śpiewu kolęd, a nauczyciele w przygotowanie świątecznej scenerii i wystroju wigilijnego stołu, przy którym zasiedli przedstawiciele społeczności szkolnej: Samorząd Uczniowski, Nauczyciele i Rodzice. Spotkanie rozpoczęło się wniesieniem światła przez p. Dyrektor i Samorząd Uczniowski przy śpiewie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie p. Krystyna Maluchnik przypomniała, jaki charakter ma dzisiejsze spotkanie, złożyła obecnym i nieobecnym z powodu choroby świąteczne życzenia. Odczytała list okolicznościowy z życzeniami od p. Burmistrz, podziękowała za współpracę pani Beacie Szczepankowskiej, nauczycielom, rodzicom, uczniom i wszystkim współpracującym ze szkołą instytucjom, w tym strażakom. Po błogosławieństwie opłatków nastąpiło symboliczne przełamanie się białym chlebem z uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły. Pani Marianna Kobus przedstawiła dalszy przebieg spotkania i prowadziła kolędowanie.

            Uczniowie przybliżyli historię kolęd, a następnie zaprezentowali te, które wybrali na tę uroczystość. Na gitarze akompaniował ks. Zbigniew Pruszyński, na pianinie p. Mirosław Kruszewski.

            Śpiewanie kolęd rozpoczęli najmłodsi i niepowtarzalni z oddziałów przedszkolnych, zakończyli najstarsi uczniowie, czyli klasa ósma. Trzeba przyznać, że każda klasa prezentowała się wyjątkowo. Nie zabrakło lirycznego występu rodziców, a na zakończenie zaskoczyli nas nauczyciele, którzy wywołani żartobliwie przez p. Dyrektor do przysłowiowej szkolnej tablicy, stanęli na świetlistej ściance i zaśpiewali kolędę dla uczniów, za co zebrali gromkie brawa. Rodzice przekazali przygotowane opłatki, by wszyscy mogli się nimi podzielić na sali. Nie zabrakło podziękowań dla zaangażowanych w przygotowanie wigilijnego spotkania.

            To był czas radosnego kolędowania wspólnoty szkolnej w duchu wigilijnego motta: „ Nieśmy pokój dookoła siebie i miłość taką, jaką obdarzył nas Jezus”. Dziękujemy za tak piękne zaangażowanie, przygotowanie i uczestnictwo. Dziękujemy, za ten czas pokoju i jedności, czas światła w sercach.

            Ten mile spędzony czas mogliśmy sfotografować, wykorzystując aparaty zakupione w ramach realizacji projektu – #LaboratoriaPrzyszłości

          • ZDROWE PRZEKĄSKI 2

          • Przerwa na przekąskę? Tak, tylko na zdrową. Dzisiaj mamy 6-latków, pani Monika Chachulska -Król i pani Monika Szydlik ,przygotowały wspaniałe zdrowe kolorowe kanapeczki i owoce. Wszystkie dzieci i uczniowie mieli okazję spróbować, poznać smak domowego chleba (podziękowania dla pani Bogusi Orzoł), szaszłyków z bananów i kiwi, świeżych warzyw i domowych kiszonych ogórków. Dziękujemy bardzo naszym Paniom Monikom za ich zaangażowanie w tę profilaktyczną i wychowawczą akcję jak również p. Magdzie Olber za pomysły.

            Koordynator dzisiejszych działań-p.Marzena Szyjka.

          • Wyjazd na basen

          • Basenowe atrakcje tym razem dla uczniów klas 1-3 pod okiem ratowników

            Kolejny dzień szkolny, lecz nie w ławce, a na chorzelskiej pływalni. Najmłodsi uczniowie przygotowali się do wyjazdu solidnie- stroje kąpielowe, czepki i ciepłe ubranie na wyjście. Czas spędzony intensywnie i w pełnym relaksie: zjeżdżalnia, jacuzzi zawsze pełne, wspólne zabawy, pływanie, zapasy w wodzie, masaże pod spadającym strumieniem, jednym słowem radości co niemiara. I jaka frajda bawić się w takiej grupie! Po powrocie do szkoły czekała kolejna miła niespodzianka, czyli zdrowe przekąski. Nasze Mamy nie zapomniały o nas, kanapeczki zniknęły, a potem jeszcze obiad , nasze ulubione nuggetsy z kurczaka.

            Nad rozbawioną grupą 38 pierwszo, drugo i trzecioklasistów czuwały panie: Krystyna Piórkowska, Barbara Milewska, Jadwiga Zapadka i Natalia Wysocka.

          • Kolejny sukces naszych uczniów w V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU - INSTALOGIK

          • Uczniowie:

            1. Nikola Brzostek kl. IV

            2. Sebastian Szymaniak kl. IV

            3. Patryk Niezgoda kl. V

            4. Sebastian Ryszko kl. V

            5. Maria Banul kl. VII

            6. Błażej Kacprzyk kl. VII

            zakwalifikowali się do III etapu konkursu V edycji ogólnopolskiego konkursu Instalogik. Pani Dyrektor Krystyna Maluchnik serdecznie pogratulowała uczniom ogromnego sukcesu,jakim jest dotarcie do III etapu oraz zmotywowała do kolejnych działań.

            Warto nadmienić, iż konkurs cieszy się dużą popularnością w naszej szkole, ponieważ startowało w nim 25 uczniów, a do III etapu dotarła powyższa szóstka.

            Trzeci etap odbędzie się 9 marca 2024r. Trzymamy kciuki. Gratulujemy uczestnikom odwagi i wielkiego sukcesu.

            Małe podsumowanie statystyczne:

            W 1. etapie sklasyfikowano 12626 osób z 1666 szkół. Do 2. etapu zakwalifikowano 6758 osób. Do 3. etapu zakwalifikowano 3764 osób.

            Honorowym patronem konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i techniki Uniwersytetu Warszawskiego.

            Minister Edukacji i Nauki objął honorowy patronat nad V edycją konkursu.

            Opiekun: A. Chmielińska

          • Poniedziałkowa frajda na basenie w Chorzelach

          • Tym razem chętnych od kl.4 do kl.8 na zajęcia w wodzie nie brakowało. Basen był nasz! Pływanie, pluskanie, zjeżdżanie. jacuzzi, pławienie się, leżenie, pryskanie, oblewanie, gry w wodzie, pełny relaks. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na obiad i kolejne lekcje. Oooo, szkoła jest ok!

            Opiekunowie: p. Mirosław Kruszewski, p.Marta Burlińska, p. Joanna Kacprzyk. p. Agnieszka Chmielińska.

            18 grudnia

          • Nasze maluchy

          • Szydełkowanie bez szydełka ? Tak! Nasze maluchy to potrafią.Szydełkowanie paluszkowe!

            Dzieci z oddziału przedszkolnego podjęły próbę wykonania łańcuszka z włóczki. Zadanie trudne , wymagające cierpliwości i zręczności. Paluszki i włóczka nie słuchały się na początku, ale powoli, powoli ...i ruszyło. Prosimy podziwiać.

          • Mamy AWANS w ogólnopolskim konkursie „Ale mózgi!”

          • Uczniowie:

            - Sebastian Ryszko kl. V

            - Martyna Jachimowska kl. VI

            - Krystian Niezgoda kl. VII

            awansowali do II etapu konkursu „Ale mózgi!”

            Pani Dyrektor pogratulowała uczniom pierwszego sukcesu, życzyła powodzenia w kolejnym etapie, który polegać będzie na rozwiązaniu zadań w języku Python.

            Warto nadmienić, iż w konkursie wzięło udział przeszło 300 szkół i ponad 5000 uczniów.

            Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się metodami programistycznymi wśród uczniów na wczesnym etapie edukacyjnym.

            Serdecznie gratulujemy. Honorowy patronat nad konkursem AleMózgi 2023/2024 objął Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

            Opiekun: Pani Agnieszka Chmielińska

          • Druga odsłona akcji "Duży-mały-przerwa na czytanie"

          • 13 grudnia -druga odsłona akcji "Duży-mały-przerwa na czytanie" w interesującym wykonaniu pani Moniki Chachulskiej-Król, mamy Adriana z OP. Tym razem słuchaliśmy historii o trzech świnkach. Było oglądanie ilustracji, opowiadanie, pokazywanie gestów, a nawet śpiewanie. Czas w kąciku kreatywnej zabawy minął bardzo szybko i tak interesująco. Lubimy takie chwile.

            Nasz gość otrzymał podziękowanie od p. Dyrektor i p. Marzeny Szyjki, a od nas gromkie brawa.

            Czytajmy wspólnie w domu. Do następnego spotkania.

          • PIERWSZAKI W PRACOWNI ELFÓW I ZA KULISAMI KINA W SZCZYTNIE

          • 12 grudnia to również czas zajęć wyjazdowych dla pierwszoklasistów pod opieką wychowawcy p. Jadwigi Zapadki, p. Marzeny Kaliszewskiej i przewodniczącej trójki klasowej p. Eweliny Zuśki. Zaczęło się od seansu filmowego ,,Trole 3” i tradycyjnego popcornu oraz zwiedzania kulis kina. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zostaje wyświetlony film na dużym ekranie , gdzie słychać dźwięk i gdzie są światła, jak wyglądają zakamarki kina. Następną atrakcją był film świętego Mikołaja z udziałem naszych dzieciaków, co było wielkim zaskoczeniem dla nich, bo Mikołaj pokazywał zdjęcia naszej klasy i szkoły. Skąd je miał? Na warsztatach w Pracowni Elfów pt.: ,,Świąteczny słoik 3 D na ciasteczka” dzieci ozdabiały takie naczynie, który zabrały ze sobą do domu na świąteczne słodkości. Potem czekał na nie pokój zaszyfrowanych zagadek, które dzieciaki dosyć sprawnie rozwiązywały. Wycieczka nasza zakończyła się gorącym posiłkiem i herbatką. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. 

          • NUDY NIE BYŁO! Integracyjnie w przasnyskiej „Frajdzie”

          • 12 grudnia rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Marzeny Szyjki brali udział w warsztatach świątecznych. Radosna zabawa w sali, wspólne śpiewy i tańce, dekorowanie bombek świątecznych i słodki poczęstunek na koniec oraz możliwość zrobienia wspólnych zdjęć w pięknej scenerii bożonarodzeniowej to aktywności, które wywoływały uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców. Dla mam była to wspaniała okazja, by zobaczyć swoje dzieci w grupie w relacjach z rówieśnikami, obserwować ich samodzielną pracę i zabawę. Na zakończenie dzieci zaśpiewały kolędę „Aniołek, maleńki jak wróbelek”.

            Bardzo miłym akcentem wizyty było wyróżnienie i pochwała pani prowadzącej zajęcia z przedszkolaczkami. Wyróżniła naszą grupę za zdyscyplinowanie, skupienie podczas wykonywania zadania, pomysłowość, życzliwość i otwartość dzieci.

            Bardzo dziękujemy wszystkim mamom ( Monice Chachulskiej-Król, Magdalenie Olber, Natalii Rzyszkiewicz, Annie Samsel, Kindze Maluchnik, Katarzynie Morawskiej, Monice Rykowskiej, Justynie Skrodzkiej, Justynie Wildze, Magdalenie Żelazek, Katarzynie Ambroziak, Monice Szydlik) za wygospodarowanie czasu na wspólny wyjazd z pociechami i wychowawcą oraz tworzenie radosnej świątecznej atmosfery pracy naszego oddziału przedszkola i szkoły. BRAWO!

          • WYCIECZKA DO CIECHANOWA- lekcja plastyki, fizyki, historii i wiele innych aktywności

          • 12 grudnia nadszedł czas oczekiwanego wyjazdu na wycieczkę do Ciechanowa dla klas 3-8. Wszyscy stawili się punktualnie, zwarci i gotowi zajęli wygodne miejsca w autokarze. Ciechanów przywitał nas przyjemną, jak na tę porę roku, pogodą. Pierwszym punktem wyjazdu było kino Łydynia i projekcja filmu „Trolle 3”. Jakież było nasze zaskoczenie, że nie jesteśmy w zwyczajnej sali kinowej, lecz w komfortowej sali studyjnej z bufetem, kanapami, stolikami, wygodnymi krzesłami oraz pufami. Na dodatek cała sala tylko dla nas!

            Zrelaksowani po seansie filmowym, udaliśmy się na Zamek Książąt Mazowieckich. Poznaliśmy historię powstania zamku oraz ludzi tam mieszkających: królów, książąt, rycerzy. Poznaliśmy lokalne legendy zamkowe, zobaczyliśmy mnóstwo eksponatów i mogliśmy przekonać się jak wyglądało życie w dawnych czasach. To żywa lekcja historii Polski z której bardzo dużo zapamiętaliśmy. Jednak największym wyzwaniem budzącym sporo emocji było wchodzenie na dwie baszty obronne. Niektórzy z nas dopiero dziś przekonali się, że mają lęk wysokości. Na koniec większość zgodnie przyznała, że w obecnych czasach żyje się znacznie łatwiej.

            Kolejny punkt atrakcji to wizyta w Fabryce Pomysłów. Wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach zdobienia bombek. Poznaliśmy od początku proces ich powstawania aż do własnoręcznego ich ozdabiania. Oczekiwanie na wyschnięcie bombek wypełnione było wspaniałą rozrywką w sali zabaw. Elf oraz Śnieżynka bardzo docenili nasze starania wybierając i nagradzając dwie najpiękniejsze bombki.

            Po posiłku wróciliśmy do szkoły wspominając mile i ciekawie spędzony czas oraz planując kolejne wyjazdy do miejsc jeszcze nam nieznanych.

            Dziękujemy organizatorom, opiekunom, p. Dyrektor, rodzicom oraz wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji naszego wyjazdu.

          • SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE

          • Już 11 stycznia wyjeżdżamy na przedstawienie teatralne

            Młodsi – BAŚNIOWE GRANIE

            Starsi- PRZYGODY TOMKA SAWYERA

            Organizatorzy: nauczyciele j. polskiego i edukacji wczesnoszkolnej

          • TAŃCE NA… LODZIE, wyzwanie dla szóstoklasistów

          • Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność sprawdzić swoje możliwości w jeździe na lodzie na lodowisku w Przasnyszu. Łyżwy założyli uczniowie klasy 6 pod opieką p. Macieja Bojarskiego. Nie było łatwo, lecz wzorowaliśmy się na wychowawcy, bo skoro Panu tak dobrze idzie, to i my się nie poddamy! Do domu wróciliśmy cali i zdrowi i z taaaaakimi wrażeniami. To była niespodzianka z okazji mikołajek. Otrzymaliśmy też słodkie co nieco i bezpłatny bilet wstępu. I wiecie co? Zima jest OK!

            Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu p. Wojciechowi Gostkowskiemu.

            6 grudnia