• Kampania społeczna „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” już za nami.

          • Za tę niezwykle dla nas ważną i kształcącą akcję bardzo serdecznie dziękujemy panu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, p. Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beacie Szczepankowskiej, p. Wiceburmistrz Anecie Bacławskiej, obecnym z nami pracownikom Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie i Delegatury w Ostrołęce, wykładowcom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie, ratownikom medycznym z MEDITRANS Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego z siedzibą w Przasnyszu, za pomoc Rodzicowi p. Bogusławie Duch, nauczycielom: p. Marcie Burlińskiej, p. Agnieszce Chmielińskiej, p. Justynie Kacprzak, p. Marzenie Kaliszewskiej, p. Mariannie Kobus, p. Krystynie Piórkowskiej, p. Mirosławowi Kruszewskiemu, p. Wiesławie Piórkowskiej, p. Marzenie Szyjce, p. Jadwidze Zapadce, p. Natalii Wysockiej, ks. Zbigniewowi Pruszyńskiemu, pomysłodawczyni kampanii w kl. 4-5 p. Ewie Orzoł, p. Ewie Muras, pracownikom administracji i obsługi szkoły. DZIĘKUJEMY!

            Dyrektor Szkoły

          • Drużyny zakwalifikowane do III etapu – SUPER FINAŁU

          • „Turniej układania puzzli na czas”:

            1. Patrycja Karaszewska, Wiktoria Zawojek

            2. Paulina Brzozowska, Gabriela Roczeń

            3. Maja Pliszka, Nikola Brzostek

            4. Kamil Zygmunt, Igor Morawski

            5. Maja Rosa, Liwia Kostrzewa

            SUPER FINAŁ - poniedziałek 18 grudnia 2023r. godz. 11:30 świetlica szkolna.

            Organizatorzy

            𝘑𝘰𝘢𝘯𝘯𝘢 𝘒𝘢𝘤𝘱𝘳𝘻𝘺𝘬, 𝘔𝘢𝘳𝘵𝘢 𝘉𝘶𝘳𝘭𝘪𝘯́𝘴𝘬𝘢, 𝘈𝘨𝘯𝘪𝘦𝘴𝘻𝘬𝘢 𝘊𝘩𝘮𝘪𝘦𝘭𝘪𝘯́𝘴𝘬𝘢

          • #BohaterON

          • W grudniu uczniowie klas I- VIII kolejny już raz wzięli aktywny udział w akcji „#BohaterON. Włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            Projekt cieszył się w zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego , posłuchali fragmentów koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy. Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

            W naszej szkole chcemy tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii Polski i jej bohaterach. Pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Powstańców ! W klasach I-III dzieci wysłuchały słuchowisko ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim" Przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało ono co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.

            Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i jego bohaterom w oparciu o materiały edukacyjne organizatora. Celem lekcji było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali oni 2 częściowego słuchowiska pt. „Mały-roznosiciel nadziei”, a następnie wykonali biało -czerwony łańcuch na znak solidarności z powstańcami w tak szczególne świąteczne dni. Uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w akcji, realizując zajęcia z wykorzystaniem scenariuszy dla ich grupy wiekowej. Zobaczyli w ramach lekcji film edukacyjny z serii „Co za historia! – Powstanie Warszawskie”, a następnie pracując w grupach starali się znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? Jaką cenę zapłaciła Warszawa? Dlaczego zawsze powinniśmy o ich bohaterstwie pamiętać?

            Uczniowie klas VIII mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat Powstania Warszawskiego, o którym uczyli się już na lekcjach historii w ramach realizacji treści podstawy programowej.

            Uczniowie klas VII-VIII przygotowali w formie plakatów informacje o Powstaniu i jego uczestnikach.

            Projekt został przyjęty przez uczniów z dużym zainteresowaniem. Poznając historię powstańców, mieli oni okazję wzmacniać poczucie swojej tożsamości narodowej i postawy patriotyczne. Mamy nadzieję, że zajęcia rozbudziły ich wrażliwość społeczną i przekonanie, ze żyjący Powstańcy zasługują nie tylko na pamięć, ale także na wszelką możliwą pomoc.

          • BRAWOOO! Dziewczęta II miejsce i awans do etapu powiatowego w halowej piłce nożnej.

          • Sobota i niedziela zdominowane przez Mistrzostwa Gminy w halowej piłce dziewcząt i chłopców. Naszą Szkołę reprezentowały drużyny w kategorii kl.5-6. Gratulujemy sportowego ducha i woli walki. Będziemy trzymali kciuki za drużynę dziewcząt na etapie powiatowym. GRATULACJE Nauczyciel wychowania fizycznego Mirek Kruszewski i opiekun Maciej Bojarski.

          • „BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY”

          • Kolejny nietypowy dzień w szkole! Z inicjatywy Dyrektora Szkoły przy ogromnym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego 7 grudnia uczniowie klas 3-8 zostali zaproszeni na bardzo kształcące zajęcia. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy, pokonywali rowerem tor przeszkód, byli na wykładzie interaktywnym o przepisach ruchu drogowego. Ćwiczyli z profesjonalistami:

            • wykładowcami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie p. Aleksandrą Szczygielską i p. Sławomirem Sikorskim,

            • ratownikami medycznymi z MEDITRANS Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego z siedzibą w Przasnyszu p. Jackiem Bajerem i p. Konradem Cieślakiem,

            • pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie p. Martą Domańską i p. Katarzyną Szymańską,

            • pracownikami Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce p. Sylwią Kucalską i p. Ewą Szurnicką,

            • pod opieką naszych nauczycieli .

            Zaproszonymi gośćmi byli Burmistrz MiG Chorzele p. Beata Szczepankowska, którą reprezentowała Wiceburmistrz p. Aneta Bacławska oraz Rada Rodziców reprezentowana przez p. Bogusławę Duch.

            Uczestnictwo i pomoc w przeprowadzeniu tych zajęć to troska o bezpieczeństwo naszych uczniów nie tylko w szkole, ale w każdym innym miejscu. Każdy z uczestników otrzymał zestaw BRD, a najaktywniejsi- dodatkowe nagrody, m.in kaski ochronne.

            rganizatorzy przygotowali zadanie dla przedszkolaczków i klas 1-2. Na bawełnianych białych koszulkach najmłodsi wspólnie namalowali elementy promujące bezpieczeństwo. Powstały bardzo ciekawe dzieła. Są już na korytarzowej wystawce. Warto je obejrzeć! Mali artyści również otrzymali pamiątkowe upominki.

            Na torze rowerowym w kasku i kamizelce odblaskowej

            Ratownictwo. Uczymy się udzielać pierwszej pomocy.

          • Mikołajki 2023

          • I jak tu nie kochać Św. Mikołaja? Pamiętał o wszystkich, przyniósł prezenty, gry planszowe na szkolny korytarz, kolorowe pufki dla starszych, a nawet rozegrał mini mecz na nowym stole do cymbergaja z p. Dyrektor. Wynik 2: 1 dla p. Dyrektor. My wiemy, że Mikołaj chciał być miły , pozwolił więc wygrać. A było to tak ...

            Ale się działo! Pełni radosnego oczekiwania spotkaliśmy się na górnym korytarzu. Mikołaj ze swoim pomocnikiem swoje przyjście oznajmił głośnym dzwonkiem. P. Dyrektor powitała go pytaniem, czy niesie nam prezenty czy rózgi. Nasz gość obdarował nas tylko prezentami, bo przecież jesteśmy grzeczni! Zaczęło się więc buszowanie w mikołajowym worku. Ale to nie wszystko, bo najciekawsze prezenty były schowane w trzynastce. Chłopcy sprawnie wynieśli je na środek. Cymbergaj, będzie frajda! Obstąpiliśmy stolik, bo rozpoczął się szybki mecz : p. Dyrektor contra Mikołaj ! I jak tu nie ustąpić kobiecie? Przecież Mikołaj to prawdziwy dżentelmen! Otrzymaliśmy także różne gry planszowe. O, będzie co robić w wolnej chwili. Musimy tylko napisać regulamin, jakie są zasady korzystania z tych rozmaitości. Takie dostaliśmy zadanie. Gry umieściliśmy w nowym kąciku wypoczynkowym, z szafką na książki i z miękkimi pufami, bo takie nam się marzyły.

            Na korytarzu maluchów już pachniało ciasto kiermaszowe, zaś na sali gimnastycznej rozkładali się prezenterzy historii. Szkolna stołówka też nęciła zapachami. A w klasach choinki, świąteczne ozdoby, paczki . I nauczyciele tacy mili. Chwilo, trwaj!

            Mikołajkowe przerwy: gramy razem, śmiejemy się i uczymy. Jest moc!

            Zajrzyjmy na szkolną stołówkę...

            Sycąca grochówka, chlebek, pachące ciepłe faworki-dzieło naszych kochanych pań kucharek- i mandarynki. Czuliśmy te zapachy, oj tak!

          • Lekcja inaczej w mikołajki.

          • 6 grudnia mogliśmy uczestniczyć w pokazie historycznym z okresu powstania styczniowego. Poznaliśmy stroje, broń i inne rekwizyty z tamtych czasów. Nawet najmłodsi odważnie zaangażowali się w to działanie.

          • Zostań Mikołajem. Podziel się sercem!

          • Pierwszy finał akcji na leczenie Karolka za nami. Zebraliśmy 2400 zł dzięki złotym serduchom naszych darczyńców i uczestnikom akcji charytatywnej. Wszystkim dziękujemy za ofiarne wsparcie. Kochani, jesteście wspaniali. Pozdrawiamy Karolka, który właśnie teraz jest w szpitalu, i jego Rodziców. Do szczegółowej relacji zapewne wrócimy.

          • MIKOŁAJKI W SZKOLE. Dzieje się!

          • Dziś tj. 6.12.2023r. nie tylko niespodzianka z Mikołajem, nowe zmiany na korytarzu starszych klas, ale i pokaz historyczny na sali gimnastycznej oraz takieee pyszności i rozmaitości na górnym korytarzu-trwa kiermasz dla Karolka prowadzony przez panie Ewelinę Nysztal i Małgorzatę Niksę oraz wychowawczynię p. Barbarę Milewską ze wsparciem p. Dyrektor.

          • 𝗭𝗗𝗥𝗢𝗪𝗘 𝗣𝗥𝗭𝗘𝗞𝗔̨𝗦𝗞𝗜

          • To ciekawy projekt szkolny organizowany we współpracy z rodzicami oddziałów przedszkolnych i klas I-III, wychowawcami i dyrektorem, promujący zdrowe nawyki żywieniowe. Pierwsze działanie podjęły panie Bogumiła Grabowska i Renata Krajewska, mamy dziewczynek z młodszej grupy przedszkolnej. Przygotowały mini kanapeczki z dodatkiem warzyw, smakowite koreczki i owocowe szaszłyki. Panie znakomicie spełniły powierzone im zadanie. Potrawy nie tylko świetnie smakowały, ale i wyglądały, ciesząc i oczy, i podniebienie.

            Jaką frajdę miały najmłodsze dzieciaki, kiedy na przerwie mogły nacieszyć oczy, posmakować tych pyszności, pobyć razem przy smakowitym stole. Była to cenna lekcja kultury osobistej, miłe spędzenie czasu i zachęta do przynoszenia zdrowych i pożywnych śniadań do szkoły. Dzieciaki obiecały, że spróbują takie kanapeczki zrobić w domu z rodzicami.

            Serdecznie dziękujemy naszym 𝕄𝔸𝕄𝕆𝕄 za udział w akcji i aktywne wzbogacanie działań szkoły. Trzeba dodać, że pani Renata i pani Bogusia poczęstowały nie tylko najmłodsze dzieciaki, ale wszystkich starszych i chętnych uczniów. Zaskarbiły tym samym nasze serca.

            Ta piękna postawa rodziców zasługuje na uznanie. Do zobaczenia zatem na degustacji kolejnych zdrowych przekąsek. Akcja prowadzona jest we współpracy z wychowawcami i dyrektorem szkoły.

            Opiekun: 𝘱. 𝘕𝘢𝘵𝘢𝘭𝘪𝘢 𝘞𝘺𝘴𝘰𝘤𝘬𝘢.

          • "𝑫𝒖𝒛̇𝒚- 𝒎𝒂ł𝒚- 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒓𝒘𝒂 𝒏𝒂 𝒄𝒛𝒚𝒕𝒂𝒏𝒊𝒆"

          • To tegoroczne hasło projektu promującego czytelnictwo. Akcję rozpoczęła 𝒑𝒂𝒏𝒊 𝑬𝒎𝒊𝒍𝒊𝒂 𝑨𝒏𝒕𝒐𝒔𝒊𝒂𝒌 - mama Lenki z oddziału przedszkolnego 4, 5- latków. Przeczytała przedszkolakom, a następnie uczniom z klas 1-3 fragment "Czerwonego Kapturka"; Był czas na swobodne wypowiedzi słuchaczy oraz na ich prezentację umiejętności czytania. Czytający uczniowie to: 𝘈𝘮𝘦𝘭𝘪𝘢 𝘔𝘢𝘯𝘦𝘳𝘰𝘸𝘴𝘬𝘢, 𝘒𝘢𝘤𝘱𝘦𝘳 𝘒𝘳𝘻𝘺𝘯𝘰́𝘸𝘦𝘬 𝘪 𝘒𝘢𝘤𝘱𝘦𝘳 𝘒𝘳𝘢𝘴𝘯𝘰𝘸𝘴𝘬𝘪. Wszystko działo się na szkolnym korytarzu w naszym ulubionym kąciku kreatywnej przerwy.

            Dzieciaki nie mogą doczekać się odwiedzin kolejnego rodzica, który tak jak pani Emilia, przeniesie je w świat pięknych opowieści i bajek, poszerzy wyobraźnię i zachęci do samodzielnego czytania. Bo przecież czytać może Duży, czyli rodzic i Mały- dziecko. I o to właśnie chodzi.

            Pani Dyrektor wraz z wychowawcą p. Natalią Wysocką podziękowała Rodzicowi za aktywny udział w akcji czytelniczej. Zapraszamy kolejnych rodziców. Do zobaczenia zatem niebawem.

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • 27 listopada-uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. PIERWSZOKLASIŚCI rozpoczynają podróż w cudowny świat nauki pod kierunkiem p. Jadwigi Zapadki.

          • Lekcja fizyki w kl. VII z #Laboratoriumprzyszłości

          • Uczniowie klasy VII na piątkowej lekcji fizyki zajęli się wyznaczaniem gęstości ciał o nieregularnych kształtach. Wspólnie doszli do wniosku i odgadli sposób wyznaczenia objętości przedmiotu mając do dyspozycji szklaną zlewkę z podziałką liniową. Do wyznaczenia masy posłużyła waga, którą szkoła pozyskała z programu "Laboratoria przyszłości". Mając objętość oraz masę obliczyli gęstość badanej substancji. Otrzymane z doświadczenia wnioski uczniowie przerzucili na wyznaczenie gęstości cieczy. Powtórzyli przy okazji przeliczanie jednostek masy i objętości.

          • Lekcja fizyki

          • Uczniowie klasy VIII korzystając z przyrządów zakupionych w ramach projektu "#Laboratoriaprzyszłości" w dwuosobowych składach konstruowali na lekcji fizyki obwody elektryczne. Zaczynając od prostych schematów, a kończąc na bardziej rozbudowanych wcielili doświadczalnie w życie poznaną wiedzę. Utrwalili połączenie szeregowe i równoległe elementów obwodu elektrycznego. Zainteresowaniem okazało się podłączanie różnych odbiorników energii elektrycznej- silnika, żarówek, głośnik czy dzwoneczka. Uczniowie sprawdzili również warunki konieczne przepływu prądu oraz regulowali natężenie jego przepływu. Lekcję podsumowali za udaną prosząc o więcej takich inicjatyw...

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W piątek 24.11 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Akcja odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci z OP i uczniowie kl. 0-III.

            W tym dniu zaprosiliśmy do szkoły wszystkie nasze pluszowe misie. Pluszaki były z nami cały czas, słuchały z nami fragmentów książek o misiach, oglądały bajki pt. "Miś Uszatek", "Kubuś Puchatek", tańczyły i bawiły się wesoło. Na koniec każdy uczeń otrzymał kolorowanki z misiem.

            Dziękujemy wychowawcom za współpracę.

            Bibliotekarze: p. Barbara Milewska, p. Agnieszka Chmielińska

          • "PACZKA DLA DZIECIACZKA''

          • "Paczka dla dzieciaczka'' to kolejna akcja charytatywna tym razem przeznaczona dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni i Przasnyszu. Zainicjowana w naszej szkole przez panią dyrektor Krystynę Maluchnik. Zaangażowało się wiele dzieci. Z wielkim entuzjazmem podeszły do tego zwłaszcza maluchy z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z kl. VII. Zbiórka darów trwała od 16.10.2023r. do 20.11.2023r. w wyznaczony dzień tygodnia. Koordynatorami akcji były pani Marzena Kaliszewska i pani Marianna Kobus z udziałem uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

            Przyniesiono bardzo wiele słodyczy i drobne artykuły szkolne. Darczyńcy okazali w ten sposób złote serce i stali się darem człowieka dla człowieka, a patronował im sam św. Mikołaj - biskup z Miry.

            Radość z pomagania i obdarowywania malowała się w oczach dzieci. Przepełniała ich duma, że mogą spełniać czyjeś marzenia.

            Wszystkim uczniom, którzy przynieśli bożonarodzeniowe podarki bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa ciepłych podziękowań kierujemy także do ich rodziców.

            Posumowaniem akcji była wspólna sesja zdjęciowa. Otrzymaliśmy również podziękowanie będące potwierdzeniem naszego udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

            Wszystkie podarki zostały odebrane przez panie reprezentujące KGW PRZYSOWY.

            Niech wszystkie dary ucieszą serca potrzebujących dzieci!