• Rok szkolny 2023/2024

• #LaboratoriaPrzyszłości

Niezmiennym powodzeniem na lekcjach informatyki cieszy się drukarka 3D. W trakcie zajęć tym razem uczniowie kl. 8 zgłębiali tajniki modelowania 3D w aplikacji TINKERCAD. Praca w tym programie nie tylko pozwoliła im rozwinąć kreatywność, myślenie przestrzenne, ale również umożliwiła im wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D.

• #LaboratoriaPrzyszłości - na lekcji informatyki

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy VII poznali program TINKERCAD, za pomocą którego można projektować zaawansowane modele do druku 3D. Projektowanie sprawiło nie tylko świetną zabawę, ale również możliwość doskonalenia umiejętności myślenia przestrzennego. Uczniowie połączyli wiedzę praktyczną z modelowaniem 3D. Wykazali się dużą pomysłowością, powstały podkładki pod telefon, zawieszki, breloczki, które zabrali ze sobą do domu.

• #LaboratoriumPrzyszlości

• Zabawa z klockami LEGO education SPIKE w ramach "#LaboratoriumPprzyszlości" to przyjemność oraz wspaniała nauka. Na zajęciach wykorzystywaliśmy możliwości konstrukcyjne klocków. Budowaliśmy według instrukcji oraz wykonywaliśmy projekty przestrzenne według własnego pomysłu.

Korzystając z klocków LEGO education SPIKE rozwijamy motorykę małą, umiejętność logicznego myślenia, doskonalimy koncentrację oraz rozwijajmy kreatywność. Klocki KORBO z całą pewnością pobudzają wyobraźnię. Spójrzcie tylko na efekty naszej pracy!

• Lekcja fizyki

• Uczniowie klasy VIII korzystając z przyrządów zakupionych w ramach projektu "#Laboratoriaprzyszłości" w dwuosobowych składach konstruowali na lekcji fizyki obwody elektryczne. Zaczynając od prostych schematów, a kończąc na bardziej rozbudowanych wcielili doświadczalnie w życie poznaną wiedzę. Utrwalili połączenie szeregowe i równoległe elementów obwodu elektrycznego. Zainteresowaniem okazało się podłączanie różnych odbiorników energii elektrycznej- silnika, żarówek, głośnik czy dzwoneczka. Uczniowie sprawdzili również warunki konieczne przepływu prądu oraz regulowali natężenie jego przepływu. Lekcję podsumowali za udaną prosząc o więcej takich inicjatyw...

• Lekcja fizyki w kl. VII z #Laboratoriumprzyszłości

• Uczniowie klasy VII na piątkowej lekcji fizyki zajęli się wyznaczaniem gęstości ciał o nieregularnych kształtach. Wspólnie doszli do wniosku i odgadli sposób wyznaczenia objętości przedmiotu mając do dyspozycji szklaną zlewkę z podziałką liniową. Do wyznaczenia masy posłużyła waga, którą szkoła pozyskała z programu "Laboratoria przyszłości". Mając objętość oraz masę obliczyli gęstość badanej substancji. Otrzymane z doświadczenia wnioski uczniowie przerzucili na wyznaczenie gęstości cieczy. Powtórzyli przy okazji przeliczanie jednostek masy i objętości.