• Wycieczka do Olsztyna

• 23 listopada 2018r uczniowie klas III a, b gimnazjum i VIII PSP wzieli udział w wycieczce do kina na fim pt."Cudowny chłopak".  Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu wychoawczo-profilaktycznego.

• Wycieczka na basen

• W dniu 20 listopada 2018 roku uczniowie klas Vb – VI wraz z opiekunami p. Bożeną Kopczyńską i p Agnieszką Chmielińską wyjechali na basen do Chorzel.

Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wyjazdu. Była to okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami.

Po dwugodzinnych szaleństwach i wodnych uciechach nadszedł wyznaczony czas na powrót do szkoły.

W czasie drogi powrotnej dzielono się wrażeniami z basenu, a także już planowano kolejną wycieczkę.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go niebawem.

• Wycieczka do Olsztyna

• Dnia 16 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka do Olsztyna, w której uczestniczyli uczniowie z klas: IV ab - V ab wraz z opiekunami: p Aliną Wiśniewską, p. Martą Burlińską, p. Ewą Muras oraz p. Agnieszką Chmielińską

Głównym celem wyjazdu było jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu".

Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra światła wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin „Park 7 Jump Street” jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej na mapie Olsztyna. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Po tak wyczerpującej aktywności w parku trampolin uczestnicy wycieczki udali się na długo wyczekiwany posiłek w MacDonaldzie. To był ostatni punkt programu.

Po powrocie do domu wszyscy stwierdzili jednogłośnie:  Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej wycieczki!

• Zabawa i rekreacja na basenie

• Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których korzystali uczestnicy wtorkowego wyjazdu (23 października 2018 roku) na pływalnię do Chorzel.
          Celem wyjazdu, w którym udział wzięli uczniowie klasy II i III, było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do czynnego uprawiania sportu.
          Czas spędzony w wodzie, oprócz korzyści zdrowotnych przysporzył uczestnikom wyjazdu wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po wyjściu z basenu, dzieci korzystały z dostępnych na pływalni automatów. W drodze powrotnej, planowały już następny wyjazd.
          Opiekunami uczniów byli: pani Bożena Kopczyńska, pani Alina Zyra i pani Beata Królicka.

• Warsztaty – Wyrób biżuterii

• 10 października 2018 roku w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Wachu, dzieci pod opieką państwa Laury i Zdzisława Bziukiewiczów robiły z koralików bransoletki i wisiorki, które zabrały ze sobą by podarować komuś bliskiemu.

• Według przepisu Babci - robimy fafernuchy

• 10 października 2018 roku w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Wachu, dzieci pod opieką pani Laury Bziukiewicz robiły smakołyki kuchni kurpiowskiej - fafernuchy. Kuchnia kurpiowska słynie z prostoty i naturalności. Jej znakiem rozpoznawczym są bardzo wyraźne i ostre smaki, które odnaleźć można także w… tradycyjnych ciasteczkach - fafernuchach! Umiejętność wypieku tego przysmaku jest pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ich nazwa pochodzi od niemieckiego słowa, oznaczającego pieprz. Mimo że połączenie słodkiej marchwi z czarnym pieprzem może wydawać się kontrowersyjne, przyprawa stanowi doskonałe uzupełnienie smaku ciasteczek. Zrobione dla bliskich ot tak... prosto z serca są zawsze miłą kulinarną niespodzianką.

Składniki: 300g ugotowanej marchwi, 300g mąki żytniej, 3 łyżki cukru, 1 łyżeczka pieprzu czarnego mielonego, aromat waniliowy lub 1,5 łyżeczki cynamonu, odrobina soli, 1 płaska łyżka proszku do pieczenia.

Sposób przygotowania: Obrać ugotowaną marchew ze skórki i utrzeć na miazgę. Dodać cukier. Dokładnie wymieszać. Dodać przyprawy oraz mąkę i wyrobić ciasto. Uformować wałki. Pokroić na ukos, jak kopytka. Włożyć na blachę i piec w piekarniku z termoobiegiem w temperaturze 180 stopni, do czasu aż się zarumienią. Wyjąć i poczekać do wystygnięcia.

Życzymy smacznego!

Dla dzieci uczestniczących w warsztatach kulinarnych, samodzielne wykonywanie fafernuchów było wspaniałym przeżyciem. Każdy zabrał przysmaki ze sobą. Mamy nadzieję, że rodzice byli dumni z wypieków swoich dzieci.

• Wycieczka do Ostrołęki

• Pomimo, że wycieczka miała się odbyć po lekcjach, to chętnych nie zabrakło. Uczniów do wyjazdu zmotywował film „Dywizjon 303”. Miejsce znalazło się dla wszystkich. Pod opieką p Anny Gwiazda, p. Justyny Kacprzak, p. Marianny Kobus, p. Aliny Zyra i p. Wiesława Zyra wyruszyliśmy z nadzieją, że krążące opinie o filmie nie kłamią. Nie pomyliliśmy się. Warto było go obejrzeć i poznać kawałek naszej historii o wspaniałych polskich lotnikach walczących pod niebem Anglii. Wyjazd nie byłby ważny bez Mac Donalda i galerii. Wróciliśmy pełni wrażeń.

• Pielgrzymka do Rostkowa

• 15 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w XXXVI pielgrzymce dzieci i młodzieży do Rostkowa organizowanej pod hasłem „KOSTKA znaczy WIĘCEJ!”.

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zarębach
      • zszareby@wp.pl