• Pasowanie pierwszoklasistów

          • 27 listopada-uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. PIERWSZOKLASIŚCI rozpoczynają podróż w cudowny świat nauki pod kierunkiem p. Jadwigi Zapadki.

          • Lekcja fizyki w kl. VII z #Laboratoriumprzyszłości

          • Uczniowie klasy VII na piątkowej lekcji fizyki zajęli się wyznaczaniem gęstości ciał o nieregularnych kształtach. Wspólnie doszli do wniosku i odgadli sposób wyznaczenia objętości przedmiotu mając do dyspozycji szklaną zlewkę z podziałką liniową. Do wyznaczenia masy posłużyła waga, którą szkoła pozyskała z programu "Laboratoria przyszłości". Mając objętość oraz masę obliczyli gęstość badanej substancji. Otrzymane z doświadczenia wnioski uczniowie przerzucili na wyznaczenie gęstości cieczy. Powtórzyli przy okazji przeliczanie jednostek masy i objętości.

          • Lekcja fizyki

          • Uczniowie klasy VIII korzystając z przyrządów zakupionych w ramach projektu "#Laboratoriaprzyszłości" w dwuosobowych składach konstruowali na lekcji fizyki obwody elektryczne. Zaczynając od prostych schematów, a kończąc na bardziej rozbudowanych wcielili doświadczalnie w życie poznaną wiedzę. Utrwalili połączenie szeregowe i równoległe elementów obwodu elektrycznego. Zainteresowaniem okazało się podłączanie różnych odbiorników energii elektrycznej- silnika, żarówek, głośnik czy dzwoneczka. Uczniowie sprawdzili również warunki konieczne przepływu prądu oraz regulowali natężenie jego przepływu. Lekcję podsumowali za udaną prosząc o więcej takich inicjatyw...

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W piątek 24.11 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Akcja odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci z OP i uczniowie kl. 0-III.

            W tym dniu zaprosiliśmy do szkoły wszystkie nasze pluszowe misie. Pluszaki były z nami cały czas, słuchały z nami fragmentów książek o misiach, oglądały bajki pt. "Miś Uszatek", "Kubuś Puchatek", tańczyły i bawiły się wesoło. Na koniec każdy uczeń otrzymał kolorowanki z misiem.

            Dziękujemy wychowawcom za współpracę.

            Bibliotekarze: p. Barbara Milewska, p. Agnieszka Chmielińska

          • "PACZKA DLA DZIECIACZKA''

          • "Paczka dla dzieciaczka'' to kolejna akcja charytatywna tym razem przeznaczona dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni i Przasnyszu. Zainicjowana w naszej szkole przez panią dyrektor Krystynę Maluchnik. Zaangażowało się wiele dzieci. Z wielkim entuzjazmem podeszły do tego zwłaszcza maluchy z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z kl. VII. Zbiórka darów trwała od 16.10.2023r. do 20.11.2023r. w wyznaczony dzień tygodnia. Koordynatorami akcji były pani Marzena Kaliszewska i pani Marianna Kobus z udziałem uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

            Przyniesiono bardzo wiele słodyczy i drobne artykuły szkolne. Darczyńcy okazali w ten sposób złote serce i stali się darem człowieka dla człowieka, a patronował im sam św. Mikołaj - biskup z Miry.

            Radość z pomagania i obdarowywania malowała się w oczach dzieci. Przepełniała ich duma, że mogą spełniać czyjeś marzenia.

            Wszystkim uczniom, którzy przynieśli bożonarodzeniowe podarki bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa ciepłych podziękowań kierujemy także do ich rodziców.

            Posumowaniem akcji była wspólna sesja zdjęciowa. Otrzymaliśmy również podziękowanie będące potwierdzeniem naszego udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

            Wszystkie podarki zostały odebrane przez panie reprezentujące KGW PRZYSOWY.

            Niech wszystkie dary ucieszą serca potrzebujących dzieci!

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

          • Dnia 17.11.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            W tym dniu na lekcjach matematyki rozwiązywano zagadki i łamigłówki matematyczne, które wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji i fajnej zabawy. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 7379 szkół z różnych krajów świata.

            Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

            TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

          • Laptop dla ucznia

          • Dnia 10 listopada 2023r odbyło się uroczyste wręczenie laptopów w ramach projektu „Laptop dla ucznia” Ministerstwa Cyfryzacji.

            Z okazji wręczenia laptopów mieliśmy okazję gościć p. Burmistrz Beatę Szczepankowską, p. dyrektora wydziału oświaty Sławomira Czaplickiego, p. zastępcę dyrektora wydziału oświaty Izabelę Jurczewską, którzy w obecności rodziców wręczyli laptopy uczniom kl. IV.

            Nie dało się nie zauważyć zadowolenia na twarzach rodziców oraz uśmiechów na twarzach dzieci, które wspólnie podziękowały za podarowane sprzęty.

            Spotkanie na sali gimnastycznej z p. Burmistrz, zaproszonymi gośćmi i rodzicami zorganizowała p. Dyrektor Krystyna Maluchnik.Dziekujemy p. Burmistrz za sprawie przygotowanie akcji i osobistą wizytę w naszej szkole.

          • Gościnnie w gabinecie p. Dyrektor

          • Najmłodsza grupa przedszkolna gościnnie u p. Dyrektor.

            10 listopada z wychowawczynią, p. Natalią Wysocką, odwiedziliśmy naszą Panią Dyrektor. Bylo bardzo sympatycznie. Chyba umówimy się na następne spotkanie!

            Tym razem nasze sześciolatki pod opieką p. Marzeny Szyjki spotkały się z p. Dyrektor, która opowiedziała im o swojej pracy i szkole. Odbyły się nawet pierwsze próby pomocy w "zarządzaniu ". Wszyscy zmieściliśmy się za dyrektorskim biurkiem. Pozdrawiamy z uśmiechem wszystkich pozytywnych.

            A działo się to 10 listopada.

          • ŚWIĘTUJEMY 11 LISTOPADA

          • Ciekawy program artystyczny, piękna patriotyczna dekoracja, zaangażowani uczniowie i nauczyciele, uroczysty Poczet Sztandarowy to nasze świętowanie niepodległości.

          • Konkurs Instalogik V edycja 2023/2024

          • Klasyfikacja 1. etapu INSTALOGIK i lista osób przyjętych do etapu 2.

            Jesteśmy już po 1. etapie konkursu Instalogik. Została zatwierdzona klasyfikacja 1. etapu konkursu i lista osób przyjętych do etapu 2.

            Małe podsumowanie statystyczne. W 1. etapie sklasyfikowano 12626 osób z 1666 szkół. Do 2. etapu zakwalifikowano 6758 osób, z czego 5878 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 880 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

            W drugim etapie konkursu naszą szkołę będzie reprezentowało 16 uczniów:

            Nikola Brzostek - klasa 4

            Kacper Maluchnik - klasa 4

            Maja Rosa - klasa 4

            Sebastian Szymaniak - klasa 4

            Kacper Zadrożny - klasa 4

            Tomasz Lesiński - klasa 5

            Igor Morawski - klasa 5

            Patryk Niezgoda - klasa 5

            Amelia Rykowska - klasa 5

            Sebastian Ryszko - klasa 5

            Wiktoria Zawojek - klasa 6

            Maria Banul - klasa 7

            Błażej Kacprzyk - klasa 7

            Krystian Niezgoda - klasa 7

            Maciej Kulasik - klasa 8

            Kuba Niksa - klasa 8

            Składamy gratulacje i dziękujemy za udział również tym uczniom, którzy spróbowali swoich sił. Świetnie rozwiązywali zadania jednak ich wynik punktowy nie był wystarczający. Trzymamy kciuki za zakwalifikowanych do dalszego etapu. Powodzenia!

            Opiekun: A. Chmielińska

          • ZAJĘCIA WYJAZDOWE w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

          • 7 listopada uczniowie klas 8 i 7 uczestniczyli w ciekawej lekcji historii na temat losu żolnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, walcząc z kolejnym okupantem, tym razem sowieckim. Mieli być zapomniani, wyklęci. Obejrzeliśmy film "Inka" o tragicznych losach młodej sanitariuszki. Jej słowa: "Powiedz babci, że zachowałam się jak trzeba" skłaniają do refleksji nad naszą postawą względem ojczyzny w czasie pokoju. Wystawa interaktywna, eksponaty z tamtych czasów, mundury, broń, dokumenty, plakaty, filmy, podgląd celi więziennej to niecodzienna lekcja . Pan przewodnik bardzo interesująco opowiedział nam o tych niezwykle trudnych czasach i ich bohaterach. Mogliśmy sporządzić samodzielnie ciekawe napisy, popisać na dawnych maszynach, a nawet zmierzyć się na strzelnicy w strzelaniu do tarczy. Czas upłynął nam błyskawicznie.

            Do takiej lekcji wyjazdowej zachęciła nas p. Dyrektor przed świętem 11 listopada , a trudu organizacji i opieki podjęli się : p. Joanna Morawska, p. Mariola Kopczyńska i ks. Zbigniew Pruszyński. Dziękujemy pracownikom Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce za wsparcie naszej inicjatywy i za ciepłe, serdeczne przyjęcie naszej grupy.

          • Ogólnopolski konkurs "Ale mózgi!"

          •  W dniach 24-26 października 2023r uczniowie klas V – VI  i VII-VIII (Sebastian Ryszko kl.5, Zofia Rosińska kl. 5, Julian Rutkowski kl. 5, Kamil Zygmunt kl. 5, Tomasz Lesiński kl. 5, Patryk Niezgoda kl. 5, Amelia Rykowska kl. 5, Igor Morawski kl. 5, Wiktoria Zawojek kl. 6, Amelia Gostkowska kl.6, Patrycja Karaszewska kl.6, Martyna Jachimowska kl.6, Maria Banul kl. 7, Błażej Kacprzyk kl. 7, Jakub Lesiński kl. 7, Natalia Wilga kl. 7, Krystian Niezgoda kl. 7, Julia Majewska kl. 8, Maciej  Kulasik kl.8, Kuba Niksa kl.8) wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Ale Mózgi” z zakresu matematyki, informatyki i programowania.

            Rozwiązywali oni 20 zadań matematycznych i logicznych. Uczestnik, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu, który polegać będzie na rozwiązaniu zadań w języku Python. Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się metodami programistycznymi wśród uczniów na wczesnym etapie edukacyjnym.  W dniach 24-26 października 2023r uczniowie klas V – VI  i VII-VIII (Sebastian Ryszko kl.5, Zofia Rosińska kl. 5, Julian Rutkowski kl. 5, Kamil Zygmunt kl. 5, Tomasz Lesiński kl. 5, Patryk Niezgoda kl. 5, Amelia Rykowska kl. 5, Igor Morawski kl. 5, Wiktoria Zawojek kl. 6, Amelia Gostkowska kl.6, Patrycja Karaszewska kl.6, Martyna Jachimowska kl.6, Maria Banul kl. 7, Błażej Kacprzyk kl. 7, Jakub Lesiński kl. 7, Natalia Wilga kl. 7, Krystian Niezgoda kl. 7, Julia Majewska kl. 8, Maciej  Kulasik kl.8, Kuba Niksa kl.8) wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Ale Mózgi” z zakresu matematyki, informatyki i programowania. Rozwiązywali oni 20 zadań matematycznych i logicznych. Uczestnik, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu, który polegać będzie na rozwiązaniu zadań w języku Python. Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się metodami programistycznymi wśród uczniów na wczesnym etapie edukacyjnym. Opiekun: n-l informatyki Agnieszka Chmielinska