• III GMINNY MATEMATYCZNY KONKURS

• UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS III PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W ZARĘBACH W III GMINNYM MATEMATYCZNYM KONKURSIE "ZADANIA Z OSZCZĘDZANIA"- 27 KWIETNIA 2018 R.

• Szkolny Konkurs Matematyczny "Pieniądze i Oszczędzanie"

• KONKURS CZYTELNICZY „KAROLCIA”

• 27 marca 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Karolcia”. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy II. W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test wyboru, krzyżówkę i odpowiadali na losowo wybrane pytania. Do drugiego etapu przystąpili uczniowie z najwyższą liczbą punktów: Maciej Kulasik – 19 pkt, Szymon Sieruta – 18 pkt, Gabriela Podziewska – 16 pkt, Jarosław Żabiński – 16 pkt, Paulina Koziatek – 12 pkt, Julia Majewska – 12 pkt, Paweł Niedźwiecki – 12 pkt, Piotr Sendrowski – 12 pkt. Kolejnym zadaniem uczestników był opis Karolci na podstawie zgromadzonych wyrażeń oraz rozwiązanie zadań matematycznych związanych z czytaną lekturą.
          Wyniki:
          I miejsce - Maciej Kulasik – 29 pkt
          II miejsce – Gabriela Podziewska – 25 pkt
          III miejsce - Szymon Sieruta – 24 pkt
          IV miejsce – Julia Majewska – 21 pkt.
          Pozostali uczniowie uzyskali poniżej 20 pkt.
          Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna (pani Barbara Milewska i pani Wiesława Grabowska) we współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Pedagogiczną w Chorzelach – filia w Zarębach (panią Jadwigą Kołaczkowską), która ufundowała nagrody dla nagrodzonych uczniów. Do konkursu przygotowywała uczniów pani Alina Zyra – wychowawca klasy II.
          Dodatkowym zadaniem, które nagrodzono, było wypisanie imion osób, biorących udział w akcji „Dorośli czytają, dzieci słuchają. Najwięcej imion wypisała Nikola Grabowska i Gabriela Podziewska i to one otrzymały nagrody książkowe.
          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zakładki i słodycze.
          Uczniom i organizatorom dziękujemy i zachęcamy do udziału i organizacji kolejnych konkursów.
          Pani dyrektor dziękujemy za słowa zachęty do udziału w tego typu konkursach i wręczenie dyplomów.

• Konkurs plastyczny "Karolcia"

• - 27 marca 2018 roku

I miejsce – Paulina Koziatek
          II miejsce – Maciej Kulasik
          III miejsce – Jakub Brzozowski, Amelia Nowotczyńska
          Organizator: Barbara Milewska, Wiesława Grabowska, Jadwiga Kołaczkowska

• Szewczyk Dratewka

• 8 lutego 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w bibliotecznym konkursie czytelniczym „Szewczyk Dratewka”.
          Piękna ilustracja przygotowana przez organizatora – panią Barbarę Milewską, przypomniała uczniom najważniejsze zdarzenia z książki. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy wykonywali trzy zadania konkursowe: rozwiązanie testu, ustalenie kolejności zdarzeń i przyporządkowanie mrówek do odpowiedniej gałązki (zadanie matematyczne). Do II etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów z najlepszymi wynikami: Maciej Kulasik – 19 pkt; Jakub Brzozowski – 18 pkt, Nikola Grabowska, Julia Majewska, Piotr Sendrowski – po 17 pkt. Zadaniem uczestników II etapu było uzupełnienie testu właściwymi wyrazami i uzasadnienie ich pisowni oraz rozwiązanie krzyżówki i wykonanie rysunku będącego hasłem krzyżówki. Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Kulasik zdobywając 34 pkt. Przyznano ex aequo dwa trzecie miejsca, gdyż w dogrywce uczniowie zdobyli tyle samo punktów.
          I miejsce – Maciej Kulasik – 34 pkt
          II miejsce – Nikola Grabowska – 32 pkt
          III miejsce – Jakub Brzozowski, Julia Majewska – po 28 pkt
          Dyplomy wręczała uczniom pani Krystyna Maluchnik – dyrektor szkoły, a nagrody, fundator – pani Barbara Milewska.
          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatora zakładki z planem lekcji i cukierki „Pszczółki”. Dodatkowa nagroda została przyznana Faustynie Orzoł, która w oczekiwaniu na wyniki konkursu najszybciej wyszukiwała w książce fragmenty, będące odpowiedzią na pytania zdawane przez wychowawcę.
          Na zakończenie zachęcono uczniów do uczestnictwa w kolejnych konkursach czytelniczych.

• VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

•  29 września 2017 r. nasza szkoła  wzięła udział w akcji edukacyjnej – VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym było Wydawnictwo WKM Rachmistrze Szczecinka, a pomysłodawcą –  Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa WKM Rachmistrz – wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Na całym świecie były szkoły, które tak jak my – w tym samym dniu zmagały się z tabliczką mnożenia.   W projekcie tym wzięło udział aż 3719 szkół z całej Polski, ponadto uczestniczyły też szkoły z różnych stron świata – Kolumbii, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Białorusi, Kanady, Rosji, USA i Włoch. Przygotowania do tego dnia ruszyły pełną parą już od dnia10 września. Razem z uczennicami kl III B gimnazjum przygotowano materiały zachęcające do czynnego udziału  w tej edukacyjnej imprezie. Aby dobrze przygotować się do tego dnia zaproponowaliśmy wiele ciekawych zadań – łamigłówki matematyczne, sposoby sprytnego liczenia i przykłady, które miały na celu poćwiczyć tabliczkę mnożenia. Wszystkie materiały znajdowały się na holu I piętra. Tabliczkę mnożenia przypominali sobie wszyscy – uczniowie i pracownicy szkoły . Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, każdy kto prawidłowo odpowiedział na zadania w wylosowanym zestawie pytań otrzymywał tytuł    Eksperta Tabliczki Mnożenia. Galeria zdjęć