Konkurs na Najładniejszą Pisankę
Osiągnięcia uczniów klasy II w wielkanocnym konkursie szkolnym na Najładniejszą Pisankę.
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „OSZCZĘDZAMY”!
W marcu opiekunowie SKO zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny Oszczędzamy! Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych i klasy szóstej. Przystąpiło do niego 16 osób. Uczniowie zmierzyli się z ośmioma zadaniami matematycznymi treścią nawiązujących do oszczędzania, zawierających obliczenia procentowe.
Wyniki konkursu ogłoszone zostały 9 maja 2019 roku. Wręczenia dyplomów oraz nagród dla wszystkich uczestników dokonała Pani Aleksandra Wiśnicka, Prezes Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
Opiekunowie SKO kierują podziękowania do Pani Prezes oraz do uczniów, którzy zawsze chętnie podejmują stawiane im wyzwania.
Dziękujemy!
Konkurs - Projekt przestrzenny
20 grudnia 2018 roku mięliśmy zaszczyt gościć Prezes Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach, Panią Aleksandrę Wiśnicką, która dokonała wręczenia dyplomów oraz nagród w szkolnym konkursie pt. „Projekt przestrzenny Limes Banku”. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz niezwykłą wyobraźnią. Prezentowane projekty odzwierciedlały trud włożonej pracy w ich wykonanie.
Tego dnia mięliśmy również zaszczyt obserwować inscenizację o tematyce oszczędzania w wykonaniu uczniów klasy I, IV i V. Nasi najmłodsi sumiennie spełnili powierzone im zadanie i udowodnili po raz kolejny, iż uczniowie naszej szkoły dają z siebie zawsze jak najwięcej. Prezentowana inscenizacja cieszyła nie tyle oko i ucho, co duszę.
Galeria zdjęć
XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr 2018”
W dniach 14-15 listopada 2018 odbył się w naszej szkole, po raz kolejny Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”.
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Organizatorzy konkursu Bóbr w Polsce:
‒ Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Toruń – WMiI UMK
‒ Learnetic, Gdańsk
‒ Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI)Honorowi patroni tegorocznej edycji:
‒ Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
‒ Minister Edukacji Narodowej
‒ Ministerstwo CyfryzacjiGłównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs miał na celu:
• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,
• sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
• zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
• stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.
Konkurs Bóbr był adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół
• Senior (szkoły ponadgimnazjalne) – 13 listopada,
• Junior (gimnazja i klasy VII - VIII SP) – 14 listopada,
• Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada,
• Skrzat (szkoły podstawowe I-III) – 16 listopada.W tym roku z zadaniami konkursowymi w naszej szkole zmagało się 14 uczniów w kategoriach Junior i Benjamin. Były 24 pytania podzielone na trzy grupy ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Wynik obliczany był w następujący sposób:
- na starcie uczeń otrzymuje 24 punkty (15 – Skrzat),
- za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
- za brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 pkt,
- za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje –0,75, –1 lub –1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania,
- maksymalna liczba punktów to 120 (70 – Skrzat).
Najwyższy wynik w grupie Junior wśród uczniów naszej szkoły uzyskał Piotr Koper z klasy VIII z wynikiem 93,75 pkt/ 120pkt.
- Karolina Gleba kl. IIIb – 66,25pkt;
- Patrycja Antosiak kl. VIII - 64,75 pkt;
- Anna Majewska kl. III b – 53,5 pkt.
Grupa Beniamin
- Jacek Piórkowski kl. VI – 47 pkt/120 pkt.;
- Bartek Samsel kl. Vb – 41 pkt.;
- Karol Pyśk kl. IV a – 40,5 pkt.
Wszyscy uczniowie przez godzinę intensywnie pracowali, rozwiązując bardzo ciekawe zadania, dobrze przy tym się bawiąc.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.
Galeria zdjęć
Konkurs o Koziołku
Uczniowie klasyII wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym "Nie płacz, Koziołku" oraz w szkolnym konkursie czytelniczym "Nie płacz, Koziołku"
Galeria zdjęć
Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Legionowej
– Chorzele, 15 listopada 2018 roku
I miejsce – zespół „Patriotki” w składzie: Nikola Grabowska, Julia Majewska, Gabriela Podziewska z klasy III – opiekun Alina Zyra
II miejsce - Julia Majewska z klasy III – opiekun Alina Zyra
III miejsce - Nikola Grabowska z klasy III – opiekun Alina Zyra
III miejsce - Gabriela Podziewska z klasy III – opiekun Alina Zyra
III miejsce - zespół „Duo” w składzie: Zuzanna Duch, Patrycja Jachimowska z klasy Vb – opiekun Mirosław Kruszewski
III miejsce - zespół „Wokaliza” w składzie: Martyna Kobus, Kinga Orzoł z klasy Va – opiekun Mirosław Kruszewski
III miejsce - Oliwia Szlachetka z klasy Vb – opiekun Mirosław Kruszewski
III miejsce - Zuzanna Rosa z klasy VIII – opiekun Mirosław Kruszewski
III miejsce - Anna Majewska z klasy IIIbG – opiekun Mirosław Kruszewski
III miejsce - Piotr Koper z klasy VIII – opiekun Mirosław Kruszewski
Wyróżnienie – Małgorzata Majewska z klasy VIII – opiekun Mirosław KruszewskiGaleria zdjeć
Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej
14 listopada 2018 roku w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Organizatorami konkursu byli: Alina Zyra – wychowawca klasy III, Wiesława Grabowska i Barbara Milewska – nauczyciele biblioteki szkolnej, Jadwiga Kołaczkowska – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – filia w Zarębach.
Cele konkursu: wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych; wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej; popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej; pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego; umacnianie świadomości narodowej; kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Do konkursu przystąpiło 9 solistów i 2 zespoły klasowe.
Wyniki:
Kategoria - Soliści
I miejsce – Julia Majewska, Gabriela Podziewska z klasy III, Martyna Kobus z klasy Va, Zuzanna Rosa z klasy VIII
II miejsce – Wiktoria Zawojek z klasy I, Nikola Grabowska z klasy III, Oliwia Szlachetka z klasy Vb, Małgorzata Majewska z klasy VIII, Anna Majewska z klasy IIIbG
Kategoria – Zespoły klasowe
I miejsce – klasa III
II miejsce – klasa INagrodzeni soliści otrzymali przepiękne książki o tematyce patriotycznej ufundowane przez panią Jadwigę Kołaczkowską – bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – filia w Zarębach.
Uczniom, organizatorom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu dziękujemy za patriotyczne, wzruszające przeżycia.
Galeria zdjęć
Szkolny konkurs recytatorski „Patriotyzm w sercu dziecka”
7 listopada 2018 roku w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski „Patriotyzm w sercu dziecka”. Organizatorami konkursu byli: Alina Zyra – wychowawca klasy III, Wiesława Grabowska i Barbara Milewska – nauczyciele biblioteki szkolnej, Jadwiga Kołaczkowska – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – filia w Zarębach.
Cele konkursu: pielęgnowanie postaw patriotycznych; popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny; upowszechnianie kultury języka wśród dzieci; popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury; rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną; rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, promocja talentów.Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Do konkursu przystąpiło 18 recytatorów.
Wyniki:
I miejsce – Wiktoria Zawojek z klasy I, Julia Majewska z klasy III, Patrycja Jachimowska z klasy Vb, Julita Borzymowska z klasy IIIaG.
II miejsce – Maria Banul z klasy II, Nikola Grabowska z klasy III, Kornelia Gut z klasy Vb, Anna Majewska z klasy IIIbG.III miejsce – Maja Piórkowska z klasy Va, Jakub Suchowiecki z klasy Va.
Wyróżnienie - Lena Łachacz, Magda Gut - z oddziału przedszkolngo; Grzegorz Gut, Natalia Wilga z klasy II, Gabriela Podziewska, Faustyna Orzoł, Maciej Kulasik z klasy III, Martyna Kobus z klasy Va.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki ufundowane przez panią Jadwigę Kołaczkowską – bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – filia w Zarębach oraz okolicznościowe ołówki od pani Aliny Zyra, które pozyskała z Instytutu Pamięci Narodowej.
Uczniom, organizatorom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu dziękujemy za chwile pięknych, patriotycznych wzruszeń.
Galeria zdjęć
XXIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
Gminny Festiwal Piosenki Harcerskiej
18 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, zorganizowanym przez Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach. Z klas młodszych szkołę reprezentował zespół „Śnieżynki” z klasy II w składzie: Maria Banul, Grzegorz Gut, Hanna Olber i Oliwia Piórkowska przygotowywany przez panią Bożenę Kopczyńską i panią Marzenę Kaliszewską oraz zespoły „Harcereczki” i „Iskierki” z klasy III w składzie: Nikola Grabowska, Julia Majewska, Gabriela Podziewska przygotowywane przez panią Alinę Zyra. Dziewczęta zaprezentowały „Krajkę”, „Płonie ognisko” i „Jak dobrze nam”. Mimo, że swoje utwory zaśpiewały bardzo dobrze, na podium znalazła się tylko Nikola i Julia, które zajęły III miejsce.
Z klas starszych szkołę reprezentowała Anna Majewska z klasy IIIb, która wyśpiewała II miejsce. Zuzia Rosa i Małgorzata Majewska z klasy VIII zajęły miejsca III. Starsze dziewczęta do konkursu przygotowywał pan Mirosław Kruszewski.
Miłą atrakcją dla młodszych dzieci był pobyt na placu zabaw po zakończonym Festiwalu.
W Gminnym Festiwali brało udział 50 uczestników:
- przedszkola - 3 dzieci - 2 solistów i 1 zespół;
- klasy I – III - 31 uczniów – 3 solistów i 8 zespołów;
- klasy IV – VI – 11 uczniów - 5 solistów i 1 zespół;
- klasy VII – VIII i klasy gimnazjalne - 5 uczniów – 5 solistów.
Jak widać, najliczniejszą grupą byli uczniowie klas I – III.
Uczniom gratulujemy, a pani Alinie Zyra, pani Marcie Gut i panu Mirosławowi Kruszewskiemu dziękujemy za pomoc w organizacji dowozu uczniów na konkurs.
Galeria zdjeć
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.W tym dniu został przeprowadzony przez Komisję Egzaminacyjną egzamin z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 114 uczniów i 3 osoby dorosłe. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 62 uczestników.Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.Koordynatorzy akcji:Mariola Kopczyńska i Natalia Maluchnik