• Święto Konstytucji w naszej szkole

• 3 Maja to ważna data dla każdego Polaka. Nasi uczniowie uczcili te wydarzenia 30 kwietnia uroczystym apelem. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych, pani dyrektor Krystyna Maluchnik podziękowała za patriotyczną postawę uczniów i nauczycieli.

• Sukces lekkoatletyczny...

• MAMY II MIEJSCE w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt w Mistrzostwach Gminy Chorzele I AWANS na Mistrzostwa Powiatu Przasnysz.

06.05.2024 - Chorzele: Dziewczęta klas V-VI wywalczyły 2 miejsce na 6 drużyn startujących w w/w zawodach, chłopcy zajęli 4 miejsce w czwórboju lekkoatletycznym. Indywidualnie Kacper Cichy wywalczył 3 miejsce sumując punkty zdobyte w czwórboju (bieg 60 m, bieg 1000 m, rzut piłeczką palantową i skok w dal) a Amelia Gostkowska na podobnych zasadach 5 miejsce. GRATULACJE !

Skład drużyny dziewcząt: Amelia Gostkowska, Natalia Kaliszewska, Wiktoria Zawojek, Magda Gut, Joanna Gut, Maja Pliszka.

Drużyna chłopców: Kacper Cichy, Julian Rutkowski, Szymon Sendrowski, Tomasz Lesiński, Michał Szydlik, Patryk Niezgoda.

Nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Kruszewski.

• Mamy szkolnego "Mistrza Ortografii 2024”

• Już kolejny raz nasi uczniowie z klas 4-8 stanęli do walki o tytuł „Mistrza Ortografii” w konkursie „Złap byka za rogi”. To cykliczny konkurs odbywający się w ramach przygotowań do Święta Szkoły.

18 kwietnia do rozwiązywania zadań sprawdzających nie tylko poprawną pisownię, ale również znajomość reguł ortograficznych, przystąpiło aż 36 uczniów.

Walka była wyrównana, jednak najlepsza okazała się uczennica klasy 6 Martyna Jachimowska. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza zdobył Sebastian Ryszko z klasy 5. Wysokie wyniki uzyskali uczniowie: Liwia Kostrzewa z klasy 4 i Maciej Kulasik z klasy 8.

Dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości Święta Szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi w sprawdzeniu swoich umiejętności.

Nauczyciele poloniści: Krystyna Maluchnik i Justyna Kacprzak

• Tenis stołowy - etap międzypowiatowy

• 28.04.2024r. PRACOWITA NIEDZIELA

Martyna Jachimowska i Amelia Gostkowska z kl. 6 reprezentowały naszą Szkołę, Gminę Chorzele i Powiat Przasnysz w Drużynowym Tenisie Stołowym na etapie międzypowiatowym w Ostrołęce.

MAMY V-VI MIEJSCE. Jesteśmy dumni i szczęsliwi Nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Kruszewski.

Opiekun podczas zawodów - Marta Burlińska.

• Piłka siatkowa dziewcząt - mamy V miejsce

• MAMY V MIEJSCE (szczebel międzypowiatowy) w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas VII-VIII

28.04.2024 to kolejne zawody w piłkę siatkową tym razem na szczeblu międzypowiatowym. Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej zostały rozegrane w Czerwinie. Umiejętności wystarczyło na zajęcie V miejsca. Dziękujemy dziewczętom za reprezentowanie naszej Szkoły, Gminy Chorzele i Powiatu Przasnysz na w/w zawodach. Nauczyciele wychowania fizycznego Joanna Kacprzyk i Mirosław Kruszewski.

• SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY kl.VII-VIII

• „ZNAMY NASZE LEKTURY”

Konkurs skierowany był do uczniów kl. 7-8, polegał na rozwiązaniu testu ze znajomości książki „Mały Książe”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, wzbogacenie słownictwa, wyobraźni i wrażliwości.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Julia Majewska kl. 8

II miejsce – Michał Antosiak kl. 7

III miejsce – Krystian Niezgoda kl. 7

Dyplomy i upominki zostaną wręczone na Święcie Szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

• SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY kl.II-III

• „ZNAMY NASZE LEKTURY”

Konkurs skierowany był do uczniów kl. 2-3, polegał na rozwiązaniu testu ze znajomości książki „Szewczyk Dratewka”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, wzbogacenie słownictwa, wyobraźni i wrażliwości.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Amelia Manerowska kl. III

II miejsce – Oliwier Przybyłek kl. II

III miejsce – Maciej Grabowski kl. III

Wyróżnienie – Artur Brzostek kl. II

Dyplomy i upominki zostaną wręczone na Święcie Szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom!!!