• Rok szkolny 2022/2023

        • Wycieczka do Szczytna

        • 1 czerwca uczniowie z klas VII i VI uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Szczytna z okazji Dnia Dziecka. W programie było obejrzenie filmu Trzej muszkieterowie: D'Artagnan” w kinie, zwiedzanie ruin zamku krzyżackiego oraz chwila relaksu nad jeziorem. Opiekunowie: Ewa Orzoł i Barbara Ziemek.

        • Wycieczka do Warszawy

        • Dziś nasi starsi uczniowie zwiedzają stolicę- Warszawę. Będzie trochę historii, zwiedzania ważnych dla nas , Polaków, miejsc świadczących o wydarzeniach znanych nam z podręczników, ale nie zabraknie także rozrywki w "Stacji grawitacji" i odpoczynku. 

          Galeria zdjęć

        • Klasa III na wycieczce w Olsztynie

        • Kolejna wycieczka dla uczniów organizowana we współpracy z chorzelską "Iskierką" i szkołą podstawową nr 2 w Chorzelach. Nasi uczniowie pod opieką p. Anny Rosińskiej odwiedzili olsztyńską filharmonię, zwiedzali Starówkę i zamkową budowlę, uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Warmii i Mazur. To była ciekawa forma poznawania naszej kultury, a jednocześnie aktywny wypoczynek. Serdeczne podziękowania dla p. Bożeny Sznytki, koordynatora wyjazdu

          Galeria zdjęć

        • Wycieczka do Torunia

        • 4 listopada uczniowie klasy III i IV zwiedzali Toruń. W Teatrze Baj Pomorski obejrzeli spektakl teatralny "Kapelusz Pani Wrony". Uczestniczyli w lekcji teatralnej. Wiele przeżyć dostarczył pobyt w Żywym Muzeum Piernika.

          Koszty wyjazdu pokryła Chorzelska Fundacja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka” w ramach realizacji projektu „KULTURAlni odkrywcy 2022”, finansowanego ze środków Fundacji PZU.

          Galeria zdjęć

        • Wycieczka do Warszawy

        • #PoznajPolskę

          25 października 2022r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 43 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starówki, Muzeum Historii oraz Centrum Nauki Kopernik w stolicy.

          Na Starówce przewodnik oprowadził uczniów po najciekawszych miejscach starej Warszawy. Uczniowie zobaczyli Zamek królewski, posłuchali hejnału warszawskiego i historii z nim związanej. Zrobili pamiątkowe zdjęcie na Placu Zamkowym pod kolumną króla Zygmunta III Wazy. Na samym środku rynku podziwiali pomnik Syrenki, która stała się godłem miasta. Zobaczyli też barbakan, dzwon na ulicy Kanonia, przespacerowali się wzdłuż staromiejskich murów. Z zainteresowaniem wysłuchali historii Małego Powstańca- dzieci, które walczyły o wolność swojego miasta w 1944r.

          W muzeum historii Warszawy – uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej.  Spacerując z przewodnikiem po wnętrzach gabinetów, mieli możliwość obejrzenia dzieł sztuki i zbiorów związanych z historią Warszawy. Szukali  na otrzymanych kartach wyróżnionych eksponatów oraz ich obszerniejszych opisów umieszczonych na szarych tablicach. Na zakończenie wykonali kartę pamiątkową Warszawy według własnego pomysłu.

          W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz  naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach oraz eksperymentach.

          To wszystko pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru. Wrażenia oraz wiedza praktyczna z tego wyjazdu jest nieoceniona.

          Opiekunowie: p. Krystyna Piórkowska, p. Barbara Milewska, p. Marzena Kaliszewska i p. Agnieszka Chmielińska.

          Galeria zdjęć

        • Wycieczka do Małopolski

        • #POZNAJ POLSKĘ - uczestniczymy w programie ministerialnym.

          Wniosek na 2 wycieczki po Polsce dla naszej szkoły, złożony przez p. Dyrektor, zdobył akceptację Ministerstwa Edukacji i Nauki. I tak uczniowie kl. 5-8 przez 3 dni będą zwiedzać Małopolskę: Jasną Górę w Częstochowie, Wadowice, Kraków, kopalnię soli w Wieliczce. Przed nimi 1100 km i zwiedzanie z przewodnikiem. Potem nocleg w hotelu, śniadania i obiadokolacje oraz czas na integrację. Wyruszyli poranną porą. 19-20-21 października będą w drodze. Opiekę sprawują nauczyciele: p. Ewa Muras, p. Maciej Bojarski, p. Justyna Kacprzak i p. Marianna Kobus. Życzymy bezpiecznej drogi i ciekawych przeżyć.

          Galeria zdjęć

          "POZNAJ POLSKĘ" - Małopolska

          Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. 19 października wczesnym rankiem z niecierpliwością oczekiwaliśmy na autokar. Nie mogliśmy doczekać się wyjazdu. Podróż do Częstochowy przebiegła nam bardzo szybko. Pierwszym miejscem było zwiedzanie Fabryki Zapałek. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści przewodnika, obejrzeliśmy film i wystawę. Na koniec kupiliśmy pamiątki. Następnie udaliśmy się na Jasną Górę. Mogliśmy pomodlić się przed Cudownym Obrazem i obejrzeć stacje Drogi Krzyżowej. Wreszcie usatysfakcjonowani i pełni wrażeń powróciliśmy do miejsca zakwaterowania, by wypocząć i zebrać siły na kolejny dzień czekających nas atrakcji.

          "POZNAJ POLSKĘ" - Wyjeżdżamy do Krakowa

          Nasze wrażenia po pierwszym dniu:

          Na wycieczce jest bardzo fajnie, dużo się dzieje.

          Jarek Żabiński

          Najbardziej podobała mi się Jasna Góra, były przepiękne widoki, był czas na modlitwę, było ciekawie. Pan pilot był bardzo miły i była fajna atmosfera.

          Amelka Nowotczyńska

          Najbardziej podobało mi się zwiedzanie zabytkowego Muzeum Zapałek. Opowieść przewodnika była bardzo interesująca. Był czas na modlitwę i zwiedzenie klasztoru. Była bardzo fajna atmosfera, przyjemnie spędziłam tyle godzin jazdy.

          Kinga Krajewska

          Wycieczka była bardzo interesująca, atmosfera w autobusie było przyjemna i sympatyczna, a najlepszą atrakcją moim zdaniem było zwiedzenie Zabytkowego Muzeum Zapałek. Było ciekawie i z chęcią powtórzyłabym zwiedzanie tego typu zabytków.

          Natalia Wilga

          Moim zdaniem było najfajniej na Jasnej Górze, bo dużo zwiedzaliśmy I trochę się modliliśmy.

          Paweł Niedzwiecki

          W pierwszym dniu wycieczki najbardziej podobało mi się zwiedzanie Jasnej Góry, bardzo ciekawe było zwiedzanie klasztoru, mieliśmy chwilę na modlitwę i zobaczyliśmy OO. Paulinów. Oni mieli bardzo ładne białe szaty. Atmosfera była bardzo przyjemna, chociaż było troszkę głośno

          Nikola Grabowska

          Zobaczyliśmy dzwon kościoła i pomnik Jana Pawła II. Było bardzo fajnie.

          Emilka Siemiątkowska

          Na wczorajszej wycieczce szkolnej bardzo mi się spodobała Częstochowa. Byliśmy w Kościele i się chwilę pomodliliśmy. Zobaczyliśmy obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Później obeszliśmy plac, a na koniec poszliśmy kupić jakieś pamiątki i pojechaliśmy do hotelu.

          Paulina Koziatek

          Na naszej szkolnej wycieczce bardzo mi się podobało, jak byliśmy w Kościele i widzieliśmy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Widzieliśmy zakonnice, dzwon i armaty. Kupiliśmy też pamiątki. Było fajnie.

          Faustyna Orzoł

          Na wycieczce bardzo podobała mi się Jasna Góra. W głównej Świątyni było przepięknie.

          Oliwia Kostrzewa

          Na wycieczce bardzo podobała mi się Jasna Góra, a w szczególności pomnik Jana Pawła II. Bardzo zainteresował mnie film z pożaru w Fabryce Zapałek.

          Ania Gąsiorowska

          Najbardziej na wycieczce podobało mi się Muzeum Zapałek i pomnik Jana Pawła II.

          Ola Duch

          Najpierw pojechaliśmy do Częstochowy i zwiedziliśmy tam Muzeum Produkcji Zapałek. Potem pojechaliśmy na Jasną Górę. Na koniec przyjechaliśmy do hotelu, zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy kolację.

          Bartek Niski

          Pierwszy dzień wycieczki był bardzo udany. Zwiedziliśmy wspaniałe miejsca pełne historii, jednak najlepsze było odwiedzenie Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie.

          Kamila Gleba

          Wycieczka jest fajna, miejsca które odwiedziliśmy były ciekawe, pan przewodnik jest miły i zabawny, pokoje są wygodne a jedzenie dobre.

          Karol Brzostek

          Wycieczka jest super, zwiedziliśmy już Muzeum Fabryki Zapałek. Był tam pan, który opowiedział nam historię tej fabryki. Pan przewodnik jest miły i zabawny. Hotel do którego przejechaliśmy jest fajny, pokoje są wygodne, a jedzenie dobre.

          Konrad Moszczyński

          "Poznaj Polskę" - Kraków

          Jesteśmy w mieście Kraka. Królewskie miasto przywitało nas serdecznie mnogością zabytków, niezwykłym klimatem, który poczuliśmy podziwiając panoramę miasta. Spacerując wzdłuż Bulwarów Wiślanych ruszyliśmy zwiedzić siedzibę polskich królów na Wawel. Tu zeszliśmy do podziemi, gdzie w kryptach spoczywają Królowie Polski. Odwiedziliśmy grób Pary Prezydenckiej. Następnie udaliśmy do Smoczej Jamy, gdzie według legendy zamieszkiwał smok. Przypomnieliśmy sobie legendę o wawelskim smoku. Rynek Główny zaprezentował nam perłę renesansu polskiego – Sukiennice, w których mieszą się liczne kramy z różnorodnymi pamiątkami, dziełami rzemiosła artystycznego i biżuterią. Niedługo potem odwiedziliśmy kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV- wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Oprócz tego ujrzeliśmy jeszcze Ratusz, Bramę Floriańską, Barbakan, pomnik Adama Mickiewicza, najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego - a może ktoś z nas będzie tu zdobywał wiedzę?!. Spacerując uliczkami Krakowa, w tym słynną Franciszkańską, przy której znajduje się Okno Papieskie, klimatycznie zwieńczył naszą wycieczkę do siedziby polskich królów. Zmęczeni udaliśmy się na wyczekiwany posiłek w McDonaldzie i spacer po Kazimierzu. I tak nasz drugi dzień dobiegł końca. Pożegnaliśmy gromkimi brawami nasza Panią Przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam historię naszej dawnej stolicy. Jesteśmy przekonani, ze przekazana nam wiedza na długo zostanie w naszej pamięci.

          Zrobiliśmy 12 392 kroki. Prawda, że dużo? Ale daliśmy radę. Brawa dla Nas.

          3 dzień wyczieczki 

          Kopalnia Soli Wieliczka. Skarbem kopalni jest sól nazywana białym złotem. Poszukiwaczami byli nieustraszeni Wieliccy Górnicy.

          Poznaliśmy dzieje kopalni od czasów legendarnych do chwil nam współczesnych. Zwiedziliśmy solny labirynt podziemnych korytarzy, które były pełne niezapomnianych opowieści. Podziwialiśmy niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora, podziemne Komnaty, w tym niepowtarzalna Kaplicę św. Kingi. Widzieliśmy dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz dawne metody wydobycia i transportu soli.

          Żupa to inaczej kopalnia. Zwiedziliśmy Podziemne Muzeum Żup Krakowskich. Widoki były niezapomniane.

          Kopalnię Soli Wieliczka odwiedzały sławne postaci m. in. Mikołaj Kopernik, Karol Wojtyła, Józef Piłsudski i inni. Na pamiątkę tych wizyt możemy podziwiać ich w rzeźbach solnych.

          Wycieczka dobiegła końca. Żegnamy Małopolskę. Wracamy nieco zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

          Do zobaczenia

          •  

           

          Nasze wrażenia z wycieczki:

          Najbardziej podobała mi się Kopalnia. Dowiedziałam się bardzo dużo fajnych informacji.

          Marysia Banul

          Wstaliśmy dziś o 7.00, bo już o 7:10 było śniadanie. Spakowaliśmy się po śniadaniu i o 8:10 wyjechaliśmy do Kopalni Soli. Schodzenie niektórym sprawiło duży trud, ponieważ musieliśmy zejść 378 schodków, żeby pozwiedzać kopalnię. Oglądaliśmy tam różne eksponaty i wysłuchaliśmy kilka ciekawostek. Po 3-4 godzinach wróciliśmy na powierzchnię. Odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami i ruszyliśmy w drogę.

          Konrad Moszczyński

          Rano wyjechaliśmy do jednej z większych kopalni soli w Polsce. W kopalni było bardzo ciekawie. Spróbowaliśmy soli kamiennej, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wydobywano sól w dawnych czasach, widzieliśmy również kilka pięknych kaplic i rzeźb wykonanych z soli kamiennej, słone jezioro pod ziemią, a także usłyszeliśmy legendę o Św. Kindze i legendę o skrzatach. Na zakończenie poszliśmy kupić pamiątki.

          Karol Brzostek

          Dzisiaj czyli 3 dnia wycieczki pojechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od pokonania 60 m w dół czyli 380 schodków , głębokość przerażała, ale wszyscy doszliśmy na dół. Nasza pani przewodnik po kolei przedstawiała nam historię odkrycia kopalni jak i historię prac wykonywanych w kopalni. Na ścianach i i suficie mogliśmy dostrzec sól, która była wszędzie ! Poznawaliśmy tradycje kopalni, byliśmy w kaplicach, w których górnicy modlili się po każdym wejściu do kopalni . Zostało nam już tylko muzeum , każdy już tylko siadał kiedy był czas, bolały nas nogi. Kiedy po wyjściu z muzeum zobaczyliśmy windę, każdy się ucieszył. Po kilku sekundach byliśmy już u góry.

          Według mnie odwiedzenie kopalni było bardzo fajne, dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o tradycjach panujących tam kilkaset lat temu. Warto było pojechać na wycieczkę!

          Daniel Moszczynski

          19 października wyjechaliśmy w trzydniową podróż po niesamowicie pięknych miejscach posiadających bogatą historię. Jako pierwsza odwiedzona została przez nas Częstochowa. Odwiedziliśmy Muzeum Produkcji Zapałek, które stosunkowo niedawno było jeszcze wykorzystywane. Poznaliśmy tam historię fabryki, a na końcu mogliśmy kupić pamiątkowe opakowanie zapałek. Kiedy dzień się już kończył wyruszyliśmy do hotelu ,,Na Wierzynka". To bardzo ładne miejsce godne polecenia. Następnego dnia wyruszyliśmy do Krakowa, a dziś czyli dnia ostatniego spacerowaliśmy w kopalni soli w Wieliczce. Podsumowując wycieczka była naprawdę świetna, wspomnienia z niej pozostaną z nami na długo.

          Kamila Gleba

          Dzisiaj zwiedzaliśmy kopalnię soli. Pani przewodnik oprowadzała nas i starała nam się dobrze przekazać informacje. Trochę bolały nas nogi. Kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do autokaru.

          Paulina Koziatek

          Galeria zdjęć