• Pierwszy Dzień Wiosny

• Co roku 20 marca późnym popołudniem witamy astronomiczną wiosnę, a 21 marca radośnie przywitaliśmy WIOSNĘ w naszej szkole. Długo oczekiwany, wytęskniony dzień to czas zabawy, uśmiechu i radości. Samorząd Uczniowski, po konsultacjach z p. Dyrektor - Krystyną Maluchnik, przygotował Harmonogram Dnia Wiosny. Uczniowie klas VIII prowadzili zajęcia w klasach, wcielając się w rolę nauczycieli. Wychowawcy ze swoimi uczniami stroili sale w akcenty wiosenne, uczniowie ubrani w motywy kwieciste, pracowali zgodnie z nauczycielami nad przygotowaniem najładniejszego HASŁA WIOSENNEGO obrazującego w najtrafniejszy sposób charakter dzisiejszego dnia. W nagrodę za najładniejsze stroje uczniowie losowali BONY WIOSENNE np. zwalniające z odpowiedzi czy podpowiedź nauczyciela podczas sprawdzianu.

Nie mogło zabraknąć popularnego już DNIA BEZ PLECAKA oraz wspólnego wyjścia z budynku szkoły, by pożegnać symbolicznie zimę, paląc kukłę MARZANNY.

Teraz czas i wyczekiwanie na wiosnę w pogodzie.

Samorząd Uczniowski dziękuję całej społeczności szkolnej za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie DZISIEJSZEGO DNIA. DZIEKUJEMY.

Opiekun S U.

• Wyjazd na warsztaty

• Nasi ósmoklasisci wyruszają dziś pod opieką wychowawczyń, p. Ewy Muras i p. Hanny Michalak, na warsztaty zawodoznawcze do Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach. Zapowiada się ciekawy dzień.

• „Przepiszmy to!”

• Pismo jest jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości i – obok mowy – podstawowym środkiem komunikowania się. Nie cofniemy czasu, ani nie powstrzymamy rozwoju komputeryzacji, ale chcieliśmy przypomnieć, że istnieje pewne wspaniałe narzędzie – pismo ręczne - które nadal potrafi zachwycać. Jest ono charakterystyczne dla danej osoby. Pokazuje jego stan zdrowia, nawyki, zwyczaje.

Mając na uwadze te cele, nasza szkoła wzięła udział w pięknej ogólnopolskiej (jak niosą wieści i międzynarodowej) II akcji „Przepiszmy to!”, przeprowadzonej z okazji 80.lecia pierwszego wydania utworu pt. „Mały Książę”.

Pod czujnym okiem koordynatorów szkolnych- p. Ewy Orzoł, p. Barbary Milewskiej, p. Agnieszki Chmielińskiej- przepisaliśmy ręcznie książkę pt. „Mały Książę”. Stworzyliśmy wspólnie - Pani Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice naszej szkoły - wyjątkowy rękopis utworu Antoine de Saint- Exupery’ego.

Uczniowie wykonali piękne ilustracje. Mamy własne, unikatowe wydanie !

W naszym przedsięwzięciu wzięli udział:

• p. dyrektor Krystyna Maluchnik

• Paulina Koziatek – kl. VII

• Faustyna Orzoł – kl. VII

• Oliwia Orłowska – kl. VIIIb

Gotowy rękopis został wysłany do Warszawy. Następnie wróci do szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie i poświęcony czas.

• Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej

• MAMY PUCHAR ZA I MIEJSCE CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ I DYPLOM ZA II MIEJSCE DZIEWCZĄT W/W KATEGORII ORAZ AWANS DO ETAPU POWIATOWEGO. BRAWO MY.

19.03.2023r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Chorzele w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, podobnie było z SP Chorzele, SP Duczymin, SP Krzynowłoga Wielka. Udział w zawodach wzięli też chłopcy z SP Krukowo. Po ustaleniach wszystkich trenerów, grano ,,każdy z każdym". Chłopcy wygrali wszystkie mecze po 2:0 w setach, dziewczęta przegrały jeden mecz z SP Chorzele. GRATULACJE. Nauczyciel wych. fizycznego M. Kruszewski.

• #Laboratoriaprzyszłosci - lekcje biologii

• Na lekcjach biologii wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu  #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Uczniowie  z klasy 7  poznali budowę ucha jako zmysłu słuchu i równowagi. Na modelu ucha ludzkiego oglądali ucho zewnętrzne, środkowe i wewnętrzne. Na modelu oka ludzkiego wskazywali elementy budujące oko i opisywali ich fragmenty.

Uczniowie z klasy 6 pod mikroskopem steroskopowym obserwowali budowę owada. Oglądali cześci ciała owada, rodzaje odnóży, aparatów gębowych oraz oczy złożone.

• Konkurs biblioteczny

• Ach nie wiem, której oddać rękę lewą

Jako szwagierce – a której z pierścionkiem” – czy podobne

dylematy mieli uczestnicy szkolnego konkursu szukający właściwej odpowiedzi w teście konkursowym?

Dnia 10.03.2023r. w bibliotece szkolnej p. bibliotekarki Barbara Milewska, Agnieszka Chmielińska razem z p. dyrektor Krystyną Maluchnik zorganizowały konkurs czytelniczy pt. „Znamy nasze lektury – Balladyna”.

W konkursie wzięło udział 11 chętnych uczniów klas ósmych (4 ucz. z kl. 8a i 7 ucz. z kl. 8b). Wykazali się znajomością treści dramatu J. Słowackiego rozwiązując test, który składał się z pytań otwartych i zamkniętych o wysokim poziomie trudności. Po dogrywce zwycięzcami zostali:

I miejsce - Kamila Gleba, Bartłomiej Kulesza – kl. 8b

II miejsceOliwier Rutkowski – kl. 8a

III miejsceAnna Gąsiorowska – kl. 8b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody ufundowane przez p. dyrektor i zakładki do książek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom:

Karolowi Brzostek, Dawidowi Rykowskiemu, Mateuszowi Gorczyca, Oliwii Orłowskiej, Konradowi Moszczyńskiemu, Danielowi Moszczyńskiemu, Kacprowi Książek.

• Dzień Kobiet