Dziś (tj. 6.12.2022r) w szkole było czerwono, świątecznie, mikołajkowo. Mikołaj z elfami dotarł do każdej klasy. Było sporo radości i oczekiwania, czy będzie jakiś upominek. Najbardziej oczekiwany był w klasach najmłodszych. O, jaka była cisza na lekcji i nasłuchiwanie, czy się zbliża. Mikołaj nie zapomniał o nas- otrzymaliśmy kinder chocolate. Chyba p. Dyrektor miała w tym swój udział.
Aktualności
Mikołajki
- 48
Zaproszenie
Tego jeszcze nie było Zapraszamy do udziału w Otwartym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chorzelach.
Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ks. Stanisław Dziękiewicz – Proboszcz Parafii Chorzele wraz ze współorganizatorami zapraszają na „Festiwal Kolęd i Pastorałek. Chorzelskie Anioły – śpiewem leczą duszę” pod patronatem Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego.
Do udziału w Festiwalu serdecznie zapraszamy Mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele oraz Mieszkańców Miasta Przasnysz i Gmin z Powiatu Przasnyskiego.
Więcej infomracji: https://chorzele.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-1-2772
Wyróżnienie w konkursie
Maja Rosa z klasy III otrzymała wyróżnienie w konkursie Firmy ELTEL na bombkę świąteczną. Jej praca zdobi kartkę świąteczną, którą firma rozsyła różnym instytucjom. Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów.
Sukcesy na Gminnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Legionowej
Aż 11 uczniów z klasy III oraz 1 uczennica z kl. V wzięło udział w Gminnym Festiwalu Piosenki.
Uczniowie doskonale zaprezentowali swoje piosenki. Wrócili z dyplomami i nagrodami.
I miejsce – Kacper Olber i zespół „Piechota” w składzie: Nikola Brzostek, Liwia Kostrzewa, Kacper Olber, Maja Pliszka, Maja Rosa, Laura Rosińska
II miejsce -Martyna Jachimowska i Maja Pliszka
III miejsce – Nikola Brzostek i Maja Rosa
Wyróżnienie: Sebastian Szymaniak
Gratulacje
dla uczniów i podziękowania dla rodziców: Sabiny Brzostek, Elżbiety Rosińskiej, Leny Szymaniak i Sylwii Jachimowskiej za pomoc w dowiezieniu uczniów na festiwal gminny.
Uczestników konkursu przygotowały p. Alina Zyra i p. Ewa Orzoł.
6
#LaboratoriumPrzyszlosci - model 3D
Kolejną rzeczą którą wydrukowaliśmy drukarką 3D (zakupioną z programu #LaboratoriumPrzyszlosci) podczas lekcji informatyki był model małego ciasta ułamkowego. Wybór wydruku był pomysłem uczniów klasy IV, którzy stwierdzili, iż to pomoże im lepiej zrozumieć działania na ułamkach tj. dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia dziesięciu różnych ułamków, 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6, 1/8, 1/10, 1/12 i 1/16. Gotowy model przekazali nauczycielowi matematyki, celem wykorzystania go na zajęciach.
6
Lekcja fizyki
Podczas lekcji fizyki na temat WYTWARZANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ uczniowie klas 8 poznawali sposoby wytwarzania energii elektrycznej na dużą skalę. Mówiliśmy o elektrowniach: tradycyjnych, wodnych, wiatrowych, słonecznych, geotermalnych, jądrowych. Wykorzystując pomoce zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszlości uczniowie zbudowali model turbiny wiatrowej. Wprawiając w ruch skrzydła wiatraka wytworzyliśmy energię elektryczną. Dzięki niej zaświeciły się diody LED, obracał wirnik. Uczniowie doświadczyli też w jak łatwy sposób wytworzyć energię elektryczną stosując ogniwo fotowoltaiczne.
Nauczyciel fizyki – B. Parciak
9
#LaboratoriaPrzyszłości z fotografią
Na zajęciach z informatyki w klasie VII odbyły się pierwsze zajęcia fotograficzne z wykorzystaniem sprzętu - aparatu fotograficznego i zestawu oświetleniowego zakupionego z projektu #laboratoriaPrzyszlosci.
Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację na temat fotografii. Następnie przeanalizowali uważnie instrukcję obsługi aparatu cyfrowego, poznali jego parametry i sposób obsługi. W części praktycznej fotografowali siebie wzajemnie zwracając uwagę na padające światło, ustawienie właściwej ostrości, zoomu, utrzymaniem aparatu w odpowiedniej wysokości. Uczniowie wykonali mnóstwo zdjęć, które posłużą na kolejnych lekcjach do pracy w programie graficznym. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia.
9
Andrzejki kl. II
- dzień pełen zabaw i wróżb andrzejkowych.
27
Spotkanie SU
Dzisiejszy dzień w naszej szkole to spotkanie Samorządu Uczniowskiego z grupą przedszkolną 4-5 latków i starszą-6 latków. Młodsza grupa przedszkolaków mogła dowiedzieć się przy pomocy serduszek jakie imię ma ich najlepszy przyjaciel. Wyciągając z worka dany przedmiot, dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywali w przyszłości, a figury lane na wodę z wosku mówiły co może wydarzyć się w ich życiu. Zabawa była przednia. Dodatkowo w grupie starszej można było zrobić sobie fotografię z Misiem - z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Dziękujemy za wspólne spotkanie Andrzejkowe i ,,Misiowe'' -SU
54
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada został zorganizowany przez Panie w bibliotece "Dzień Pluszowego Misia", w którym wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 4-5 latki, 6 latki i uczniowie z klas I-III.
31
Powiatowy konkurs fotograficzny
Patrycja Karaszewska zajęła III miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym "Moja Mała Ojczyzna". Gratulujemy!
Uroczystość gminna
11 listopada nasz Poczet Sztandarowy i delegacja nauczycieli uczestniczyli w uroczystościach gminnych.
Podziękowanie
Podziękowanie za udział w akcji: „Szkoła pamięta”
#LaboratoriaPrzyszlosci na Fizyce – 14 XI 2022
Uczniowie klas 8A i 8B na lekcji fizyki wcielili się w rolę „Młodych Elektryków” Budowali obwody elektryczne. Aby przygotować się do działania, na wcześniejszej lekcji poznali oznaczenia elementów obwodów – stosowane na schematach. Do montażu posłużyły im – pomoce zakupione do pracowni w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. Zestawy do budowy obwodów, w skład których wchodzą: żarówki, przewody, silniczki, brzęczki, rezystory, wyłączniki, magnetyczne przewody połączeniowe, amperomierze, woltomierze. Łączyliśmy elementy szeregowo, równolegle, mierzyliśmy napięcie, natężenie.
Wszyscy pracowali bardzo aktywnie. Mając takie pomoce – budowa obwodów według schematów była prosta, okazała się świetną zabawą.
Nauczyciel fizyki – B. Parciak
7
Harmonogram konsultacji
ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ
Dziś wszyscy staraliśmy się wyglądać niecodziennie. Uczniowie nosili przypięte kokardy, wstążki, serduszka, a wszystko w barwach narodowych. Patriotyczna fotografia kl. 1 i OP sześciolatków.
LEKCJA INACZEJ
Z okazji dzisiejszego święta mieliśmy zupełnie inne lekcje, bo w bibliotece szkolnej i gabinecie p. Dyrektor. Kl. 1 i kl. 2 zaprosiła p. Krystynę Maluchnik i p. Dawida Michalaka na nietypową rozmowę o niepodległości. Dowiedzieliśmy się, jak to z naszą niepodległością było, obejrzeliśmy fotografie, albumy książkowe oraz film animowany "Kasztanka". Pani Dyrektor przygotowała dla nas kolorowanki - Kasztankę J. Piłsudskiego i portret Komendanta. Zachęciła do wykonania plakatu zachęcającego do obrony Ojczyzny. Może powstanie wystawa?
LEKCJA INACZEJ
A my, trzeciaki, dołączyliśmy do rozmowy o niepodległości po uroczystości. P. Dyrektor zaprosiła nas do siebie, podziękowała nam za występ szkolny i zachęciła do pokolorowania portretu. Musimy się dowiedzieć, jak wyglądał mundur Komendanta.
Bierzemy udział w akcji ogólnopolskiej "Szkoła do Hymnu". W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.
ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGLOŚĆ
O godz. 11.11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
Świętujemy Niepodległość
Cała społeczność szkolna po raz kolejny uczciła Święto Niepodległości uroczystym apelem.
30
Świętujemy 104. rocznicę odzyskania niepodległości.
Już w przededniu święta czynimy przygotowania: robimy dekorację, stroiki bialo-czerwone, które zaniesiemy na mogiły ważne dla zbiorowej pamięci. Ćwiczymy też do szkolnej akademii. Organizujemy wyjazd Pocztu Sztandarowego na obchody gminne.
Pomoce do nauki w klasach młodszych
Uczniowie klas II i III oraz ich wychowawczynie. P. Krystyna Piórkowska i p. Alina Zyra odebrali od Dyrektora Szkoły komplet pomocy do nauki w klasach młodszych. Zapowiadają się kolejne kreatywne zajęcia szkolne.
"Przerwa na czytanie"
#przerwanaczytanie
21 października 2022 r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami i pracownikami administracji. Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, oprócz tego, że uczy i rozwija może być zabawą i sprawiać przyjemność.
Podczas każdej przerwy uczniowie czytali ulubione książki, które albo przynieśli z domu, albo wypożyczyli z biblioteki szkolnej, albo wybierali sobie z wyłożonych na stolikach pozycji książkowych. Były wyeksponowane w kilku miejscach w szkole (w utworzonych kącikach, tak by były pod ręką i przyciągały wzrok). Ponadto, przygotowana została specjalna „Strefa czytania”, gdzie starsi uczniowie czytali młodszym. Chętnie zaangażowali się w akcję uczniowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Uczennice z klasy IV uatrakcyjniły naszą akcję i przebrały się za znane postacie z bajek. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych i uczniom klasach I-III czytała p. Jadwiga Kołaczkowska, bibliotekarka z MGBP w Chorzelach, Filia w Zarębach. Nauczyciele włączyli się również w akcję czytania. Czytali uczniom, zaglądali chętnie do kącika ,,Strefy czytania” lub sięgali po książki wyłożone w pokoju nauczycielskim. Każdą wolną chwilę spędzili z książką.
Pani Dyrektor także znalazła chwilę na moment relaksu z książką pośród natłoku swoich ważnych obowiązków. Ukradkiem do książki zajrzeli również pracownicy administracji.
Panie z biblioteki- P. Barbara Milewska, p. Agnieszka Chmielińska i p. Ewa Orzoł cały czas nadzorowały akcję, rozmawiały z uczniami, z dziećmi z OP, a także z nauczycielami o ich wrażeniach po wysłuchaniu fragmentów książek, lub przeczytaniu samodzielnie książki.
Uczniowie, którzy byli w tym dniu na wycieczce, również włączyli się w akcję. Czytali podczas podróży swoją ulubioną książkę lub poleconą przez bibliotekarzy, które zabrali opiekunowie.
Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – miło było zobaczyć tak wielu zaczytanych uczniów w przeróżnych miejscach szkoły: na korytarzach, na schodach, w salach lekcyjnych, w bibliotece. Daje to nadzieję, że książka nadal może skutecznie rywalizować o uwagę ucznia choćby z telefonem komórkowym.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie i mamy nadzieję na jej kontynuację w następnych latach.
116
Gminny konkurs plastyczny
Uczennice w obecności p Ewy Orzoł otrzymały gratulacje od p. Dyrektor za osiągnięcia w konkursie gminnym "Moje wakacje".
Patrycja Karaszewska - I miejsce,
Martyna Jachimowska-II miejsce,
Maria Banul-III miejsce,
Julia Deptuła i Liwia Kostrzewa-wyróżnienie.
Gratulujemy uczennicom i opiekunom.
Archiwum Aktualności