• Mikołaje nas lubią!

• Tuż po mikołajkach mieliśmy kolejną niespodziankę. Ten Mikołaj miał poczucie humoru. Swoje odwiedziny zaczął u p. Dyrektor, by wspólnie wędrować po szkole. Spotkał się z uczniami w klasie, zajrzał do kuchni, pokoju nauczycielskiego, zerknął do uczniowskiego zeszytu, połaskotał brodą, uściskał, pouczył, jak posługiwać się laską. Było radośnie i ciekawie. Skąd przybył? Okazało się, że ze Zdziwuja z Edukacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dziękujemy!

• Gminne Mistrzostwa w piłce koszykowej

• 13.12.2022 był pełen emocji sportowych. W tym dniu na hali sportowej w Chorzelach odbyły się Gminne Mistrzostwa w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców klas VII-VIII. Uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce w kategorii chłopców i 2 miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy dziewczętom awansu do rozgrywek powiatowych, a pozostałym podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły. Nauczyciel wych. fiz. Mirosław Kruszewski

• "Ciekawsza przyroda"

• #LaboratoriaPrzyszłości

Pod nazwą "Ciekawsza przyroda" w kl.IV przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Podczas tematów związanych z obserwacjami wykorzystano lupy, przez które oglądano budowę liści i owadów. Poznawano przy tym tajniki posługiwania się soczewkami powiększającymi.

Pozyskane lupy przyczyniły sie do wykonania przez uczniów dokładniejszych rysunków oglądanych obiektów przyrodniczych.

Uzupełnieniem dokonywanych obserwacji była lekcja z wykorzystaniem lornetki i kompasów, a jeszcze większy entuzjazm wywołała gra dydaktyczna, planszowa.

Poszczególne zakupione przyrządy i pomoce przyczyniają się do łatwiejszego, szerszego poznawania najbliższego środowiska przyrodniczego

• Klasa III na wycieczce w Olsztynie

• Kolejna wycieczka dla uczniów organizowana we współpracy z chorzelską "Iskierką" i szkołą podstawową nr 2 w Chorzelach. Nasi uczniowie pod opieką p. Anny Rosińskiej odwiedzili olsztyńską filharmonię, zwiedzali Starówkę i zamkową budowlę, uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Warmii i Mazur. To była ciekawa forma poznawania naszej kultury, a jednocześnie aktywny wypoczynek. Serdeczne podziękowania dla p. Bożeny Sznytki, koordynatora wyjazdu

• MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA

• I kto by pomyślał, że niespodzianki nie skończą się w tym dniu tylko na spotkaniu z Mikołajem. Przed obiadem specjalny sygnał dzwonka zaprosił nas na salę gimnastyczną. A tam czekał na nas teatrzyk świąteczny w wykonaniu klasy 4,5,6 i 7. Byliśmy świadkami zmagań o zachowanie świątecznych tradycji- obdarowywania się świątecznymi prezentami. A potem cała sala- uczniowie mali i duzi, nauczyciele- zatańczyła świąteczny przebój pod kierunkiem szkolnej grupy tanecznej, która do tych występów przygotowywała się w tajemnicy. Co to były za wygibasy! Nauczyciele włączyli się do radosnej zabawy z poczuciem humoru. Pani Dyrektor pochwaliła za tę niespodziankę wykonawców, a klasie 8a i 8b zaproponowała, by i oni następnym razem przygotowali jakieś tańce- wywijańce.

Mikołajkowy taniec

Mikołajkowy taniec - cała szkoła tańczy :)

• Mikołajki

• Dziś (tj. 6.12.2022r) w szkole było czerwono, świątecznie, mikołajkowo. Mikołaj z elfami dotarł do każdej klasy. Było sporo radości i oczekiwania, czy będzie jakiś upominek. Najbardziej oczekiwany był w klasach najmłodszych. O, jaka była cisza na lekcji i nasłuchiwanie, czy się zbliża. Mikołaj nie zapomniał o nas- otrzymaliśmy kinder chocolate. Chyba p. Dyrektor miała w tym swój udział.

• Zaproszenie

• Tego jeszcze nie było Zapraszamy do udziału w Otwartym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chorzelach.

Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ks. Stanisław Dziękiewicz – Proboszcz Parafii Chorzele wraz ze współorganizatorami zapraszają na „Festiwal Kolęd i Pastorałek. Chorzelskie Anioły – śpiewem leczą duszę” pod patronatem Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego.

Do udziału w Festiwalu serdecznie zapraszamy Mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele oraz Mieszkańców Miasta Przasnysz i Gmin z Powiatu Przasnyskiego.

Więcej infomracji: https://chorzele.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-1-2772

• Wyróżnienie w konkursie

• Maja Rosa z klasy III otrzymała wyróżnienie w konkursie Firmy ELTEL na bombkę świąteczną. Jej praca zdobi kartkę świąteczną, którą firma rozsyła różnym instytucjom. Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów.