• "𝑫𝒖𝒛̇𝒚- 𝒎𝒂ł𝒚- 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒓𝒘𝒂 𝒏𝒂 𝒄𝒛𝒚𝒕𝒂𝒏𝒊𝒆"

• To tegoroczne hasło projektu promującego czytelnictwo. Akcję rozpoczęła 𝒑𝒂𝒏𝒊 𝑬𝒎𝒊𝒍𝒊𝒂 𝑨𝒏𝒕𝒐𝒔𝒊𝒂𝒌 - mama Lenki z oddziału przedszkolnego 4, 5- latków. Przeczytała przedszkolakom, a następnie uczniom z klas 1-3 fragment "Czerwonego Kapturka"; Był czas na swobodne wypowiedzi słuchaczy oraz na ich prezentację umiejętności czytania. Czytający uczniowie to: 𝘈𝘮𝘦𝘭𝘪𝘢 𝘔𝘢𝘯𝘦𝘳𝘰𝘸𝘴𝘬𝘢, 𝘒𝘢𝘤𝘱𝘦𝘳 𝘒𝘳𝘻𝘺𝘯𝘰́𝘸𝘦𝘬 𝘪 𝘒𝘢𝘤𝘱𝘦𝘳 𝘒𝘳𝘢𝘴𝘯𝘰𝘸𝘴𝘬𝘪. Wszystko działo się na szkolnym korytarzu w naszym ulubionym kąciku kreatywnej przerwy.

Dzieciaki nie mogą doczekać się odwiedzin kolejnego rodzica, który tak jak pani Emilia, przeniesie je w świat pięknych opowieści i bajek, poszerzy wyobraźnię i zachęci do samodzielnego czytania. Bo przecież czytać może Duży, czyli rodzic i Mały- dziecko. I o to właśnie chodzi.

Pani Dyrektor wraz z wychowawcą p. Natalią Wysocką podziękowała Rodzicowi za aktywny udział w akcji czytelniczej. Zapraszamy kolejnych rodziców. Do zobaczenia zatem niebawem.