• Gminny Konkurs Recytatorski

• 27 października 2021 roku Liwia K., Maja P., Laura R. i Sebastian Sz., recytowali wiersze na Gminnym Konkursie Recytatorskim. Wrócili z dyplomami i nagrodami. Liwia i Maja zajęły II miejsca. Laura otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy udziału i sukcesów.

• Gminny Festiwal Piosenki Harcerskiej

• 25 października 2021 roku Sebastian Sz., i dziewczęta - Nikola B., Liwia K., Maja P., Maja R. i Laura R., z klasy II reprezentowali szkołę na Gminnym Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

Zespoły: "Iskierki" w składzie: Nikola, Maja P, Laura i Sebastian oraz "Wędrowniczki" w składzie: Nikola, Liwia, Maja P., Maja R i Laura zajęły III miejsca i wróciły z dyplomami i nagrodami.

Gratulujemy sukcesów i życzymy jeszcze wyższych lokat na kolejnych konkursach.

• Podróż wśród dinozaurów

• 25 października 2021r. do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium. Dzieci mogły podróżować wśród dinozaurów. Mogły też popływać w głębinie z rekinami.

• Akcja „BohaterON”

• Uczniowie klasy II włączyli się w akcję „BohaterON” promującą patriotyczne postawy i tożsamość narodową. Obejrzeli spektakl kukiełkowy „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Przedstawienie oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazało także, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami.

Wykonali papierową pacynkę, którą wykorzystali do odegrania scenek ze spektaklu.

Zebrano wypowiedzi dzieci na temat „Jestem patriotą, bo…”, które wykorzystano, do zrobienia klasowej wystawki.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pięknych laurek dla powstańców. Na laurkach znalazły się życzenia i podziękowania. Laurki zostały wysłane do Fundacji Sensoria we Wrocławiu.

Przez tego rodzaju zajęcia chcemy pamiętać o historii naszego kraju i bohaterach – Powstańcach Warszawskich.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• "Myślę więc nie śmiecę"

• Uczniowie klasy II włączyli się w akcję ekologiczną, mającą na celu uprzątnięcie najbliższej okolicy. Zebrane śmieci posegregowali i wrzucili do stosownych pojemników. Liwia, Maja P. i Laura przesłały zdjęcia ze sprzątania do Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach w ramach akcji "Myślę, więc nie śmiecę".