• 1 czerwca- Dzień Dziecka

Kochane Dzieci, Małe i Duże!

Życzymy Wam rozwijania talentów i pasji, sukcesów szkolnych, poznawania przyjaciół od serca i zawsze bezpiecznych powrotów do domu. Bądźcie radośni i szczęśliwi. Sięgajcie wyżej, patrzcie dalej! Dzielcie się z innymi tym , co dobre i piękne. Dzielcie się radością i humorem. Ten dzień niech będzie niezapomniany, a wszystkie inne- cenne i dobrze wykorzystane!

Ściskamy Was serdecznie!

Dyrektor Szkoły, Nauczyciele i Pracownicy, Rada Rodziców

• Konkurs recytatorski

• Szkolny Konkurs Recytatorski w oparciu o myśl przewodnią Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Bóg jest bliżej nas, niż o tym myślimy. Szukamy Go zazwyczaj za daleko".

Kolejny konkurs, tym razem recytatorski. Uczestnik mógł wybrać wiersz, który promował uniwersalne wartości, np. dobro, piękno, miłość, pomoc bliźniemu, wrażliwość. Recytatorzy mogli korzystać z tekstu, ale to kosztowało ich 1 punkt. Wszystkie wiersze wybrane przez uczestników spełniały kryteria regulaminu. W jury zasiadły: p. Dyrektor Krystyna Maluchnik, p. Alina Wiśniewska, p. Ewa Orzoł, p. Justyna Kacprzak i p. Barbara Milewska. Komisja oceniała za dobór tekstu, pamięciowe opanowanie wiersza, dykcję i prawidłową artykulację, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny, o czym na wstępie konkursu powiedziała p. Dyrektor. Przytoczyła także anegdotę o sławnej aktorce Helenie Modrzejewskiej i jej recytacji ... alfabetu polskiego (!) w Stanach Zjednoczonych.

Nie bez znaczenia była także prezentacja osobista, a więc odpowiedni do rangi konkursu strój (oj, zdarzało się zapomnienie...). Ocena występujących wcale nie była łatwym zadaniem. Wstępne wyniki już są dostępne. Oczywiście, opublikujemy je. Nagrodzeni zaprezentują się na Święcie Szkoły.

Serdecznie dziękujemy uczniom uczestniczącym za odwagę wystąpienia przed innymi oraz Komisji oceniającej recytację.

Dbajmy o piękno mowy ojczystej!

Organizatorzy: nauczycielki j. polskiego

• Konkurs ortograficzny

• 30 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas 4-8 o tytuł " Mistrza Ortografii 2022" pod hasłem: "Złap byka za rogi" przygotowany przez panie polonistki. Piszących było wielu, najwięcej z klas 7b. Możemy zdradzić, że Mistrz Ortografii nie zrobił ani jednego błędu! Ciekawe, kto nim jest? Wyniki już wkrótce. Dyplomy dla najlepszych zostaną wręczone na "Święcie Szkoły" 7 czerwca. Brawo dla wszystkich, którzy przystąpili do ortograficznych zmagań.