3.10.2019 roku odbyła się wycieczka do Przasnysza. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek straży pożarnej i poznali pracę strażaków. Każdy miał możliwość stanąć za głównym pulpitem dyspozytora. Uczniowie zobaczyli różne rodzaje samochodów strażackich i ich wyposażenie. Mogli też zasiąść w wozie strażackim lub przymierzyć prawdziwy strój strażaka. Oglądali również symulowaną zbiórkę strażacką. To było bardzo ciekawe spotkanie.Następnie w Miejskim Domu Kultury uczniowie obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez teatr z Wrocławia pt. ,,Doktor i jego zwierzęta”. Aktorzy w zabawny i ciekawy sposób przedstawili losy i przygody doktora Dolittle i jego przyjaciół.Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.
Wycieczka do Przasnysza
- 7
Oddział 6 latki: Pejzaż jesienny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Pejzaż jesienny.
5Przedszkolaki, podzielone na cztery grupy malowały w plenerze jesienny krajobraz. Zwyciężyła praca Laury Rosińskiej, Liwii Kostrzewy i Oliwiera Kulasa.
Oddział 6 latki: Wiem, co piję
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Wiem, co piję.
4W pierwszy jesienny dzień, przedszkolaki poznały działanie wyciskarki wolnoobrotowej. Z przyniesionych jabłek i marchewek robiły sok owocowo – warzywny. Chętnych do działania nie brakowało. Okazało się, że dzieci same mogą zrobić zdrowy i pyszny sok. Mogą więc być już małymi pomocnikami w kuchni swojej mamy.
Oddział 6 latki: Witamy jesień
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Witamy jesień.
14W poniedziałek 23 września 2019 roku dzieci przyszły do przedszkola w kolorach jesieni. Niektóre miały przygotowane też dodatkowe dekoracje – wianki, bukiety z kolorowych liści. Odbył się konkurs na „Żywą jesień”. Zdecydowaną zwyciężczynią została Nikola Brzostek i to do niej trafił medal za I miejsce i dyplom zwycięzcy.
Z przyniesionych liści wierzby, przedszkolaki wykonały piękne jeżyki.
Zrobiły też wystawkę z przygotowanych owoców. Piękny jesienny owocowy kosz będzie wspaniałą przekąską na zdrowe drugie śniadania przez najbliższe dni. W klasie też rozpoczęliśmy jesienne dekoracje. Nasza Pani Jesień zostaje przez nas ubrana w jesienne dary.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Odpoczywaj na wsi”
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Odpoczywaj na wsi” został rozstrzygnięty 18 września 2019 r. Do organizatorów konkursu p. Jadwigi Zapadki i p. Bożeny Kopczyńskiej wpłynęło 25 ciekawych prac. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich, oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej. Po naradzie jury wybrało trzy najciekawsze prace z każdej kategorii. Pani Wicedyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkurach.
Oto lista zwycięzców:
Kategoria 0-III
I miejsce – Radosław Stolarczyk -kl. ,,O’’
II miejsce – Wiktoria Zawojek –kl. III
II miejsce – Patrycja Karaszewska -kl. II
Kategoria IV-VI
III miejsce – Paulina Antosiak –kl. VI b
II miejsce – Izabela Żabińska - kl. VI a
III miejsce – Faustyna Orzoł –kl. IV
Informacja
Warszawa, 1 października 2019 r.
800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogówJuż od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl
Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Podstawą wzorowego ucznia jest między innymi świetna sprawność rachunkowa, a co za tym idzie biegła znajomość tabliczki mnożenia. Doskonałym sposobem do jej utrwalenia jest Ogólnopolski Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nasza szkoła 4 października 2019 roku (ogólnopolska data obchodów) przeprowadziła szkolny konkurs poświęcony tabliczce mnożenia. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wzięli udział w konkursie, bowiem tabliczkę mnożenia utrwalali nie tylko na lekcjach matematyki, lecz także podczas każdej przerwy sprawdzając poprawność wyników na etykietach zamontowanych na terenie szkoły. Wśród uczestników wyłoniono 37 Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
Uroczyste obchody zorganizowane zostały pod kierunkiem Pani Marzeny Kopczyńskiej, która koordynował całość wydarzenia. Ogromną pomocą wykazał się Samorząd Uczniowski będący częścią komisji egzaminacyjnej, przygotowujący losy egzaminacyjne, jak również czuwający nad porządkiem wydarzenia.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w matematycznym święcie.8
Dzień chłopaka w klasach
O Chłopcach w dniu Ich święta pamiętały dziewczyny wszystkich klas oraz dziewczynki z oddziałów przedszkolnych. Upominki były przeróżne, między innymi pyszne ciasta, zabawki, medale, dyplomy czy serduszka. W przygotowania włączyli się rodzice, którym serdecznie dziękujemy.
Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym
30 września w oddziale przedszkolu obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji wychowawczyni razem z dziewczynkami przygotowały specjalne krawaty i dyplomy. Wybrano też chłopców, którzy są zawsze grzeczni, życzliwi, uczynni, zdyscyplinowani i zasługują na tytuł „Super Chłopaka”. Nie zabrakło oczywiście upominków zakupionych przez rodziców, słodyczy i mnóstwa życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Dzień Chłopaka
„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.
Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”
W poniedziałek, 30 września 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Pani Wicedyrektor Bożena Kopczyńska złożyła życzenia „ Wszystkim Chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu , radości, wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego.”
W obchody święta aktywnie włączył się Samorząd Szkolny, który zorganizował apel oraz przeprowadził głosowanie wśród dziewcząt na Najsympatyczniejszego chłopca w klasie – Super Chłopaka.
Oto wyniki głosowania na naszych szkolnych - Najsympatyczniejszych chłopców w klasie – Super Chłopaków 2019:
Klasa IV – Maciej Kulasik
Klasa V a – Karol Brzostek
Klasa V b – Bartosz Niski
Klasa VI a – Szymon Rosa
Klasa VI b – Mateusz Ambroziak
Klasa VII – Jacek Piórkowski
Klasa VIII – Kamil Sędrowski
Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe medale oraz gromkie brawa.
Dzień Chłopaka to również święto Panów pracujących w naszej szkole: nauczycieli i pracowników obsługi. Dziewczęta wraz z opiekunem przygotowały słodkie upominki.
Samorząd Uczniowski nie zapomniały również o najmłodszych uczniach naszej szkoły. W tym dniu dziewczęta odwiedziły 4, 5 i 6 – latków oraz klasy I – III, przekazując dla chłopców życzenia.
Wszystkim naszym CHŁOPAKOM żeńska społeczność szkolna złożyła najserdeczniejsze życzenia.
W przygotowanie Dnia Chłopaka włączyli się również opiekunowie SKO wraz z uczennicami, pomagając w przygotowaniu gazetki okolicznościowej.
Na zakończenie apelu zrobiono pamiątkowe zdjęcie i odśpiewano STO LAT.
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,
27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Data święta została wybrana nieprzypadkowo. 27 września 1939 r., w obliczu kapitulacji stolicy, powstała pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa – Służba Zwycięstwu Polski, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. Był to fenomen na skalę światową, który nigdy i nigdzie nie miał odpowiednika. Struktury Polskiego Państwa Podziemnego obejmowały nie tylko pion wojskowy, ale również oświatę, kulturęczy wymiar sprawiedliwości
Również 80 lat temu, 27 września 1939 roku, swoją działalność zainicjowały Szare Szeregi. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. Harcerze i harcerki zgrupowani w „Szarych Szeregach” w różnoraki sposób i w różnorodnej formie stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej. Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w Kamieniach na szaniec, przedstawiając bohaterskie czyny „Alka”, „Rudego” czy „Zośki”. Warto pamiętać, że wielu harcerzy w służbie Polsce złożyło najwyższą ofiarę, inni przez wiele lat po wojnie zmagali się z represjami komunistycznej władzy.
Spadkobiercami i kontynuatorami zarówno etosu harcerskiego, jak również tradycji patriotycznych są organizacje oraz stowarzyszenia harcerskie działające obecnie w naszym kraju. W istotny sposób wspierają one rozwój i wychowanie młodego człowieka. Harcerstwo uczy wierności wartościom i ideałom, a także gotowości do służenia Ojczyźnie. Pomaga kształtować postawy obywatelskiei prospołeczne. Bycie członkiem organizacji harcerskiej uczy solidarności, współpracy oraz odpowiedzialności za drugą osobę.
Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą harcerstwie, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na działalność tych organizacji i stowarzyszeń. Jestem przekonany, że harcerstwo pomoże uczniom w lepszym przygotowaniudo dorosłości i realizowaniu własnych marzenia. Dlatego zachęcam Państwado wspierania lokalnych organizacji harcerskich, a także – na ile będzie to możliwe – do włączania się w budowanie ich struktur.
Głęboko wierzę, że w zastępach harcerskich jest wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości będą służyć Polsce i budować pomyślność naszego kraju.
Czuwaj!Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej
Sprzątanie Świata 2019
Uczniowie PSP w Zarębach włączyli się do akcji Sprzątania Świata. Z wychowawcami udają się na miejsca najbardziej potrzebujące uporządkowania. Zbierane śmieci uczniowie sortują, mając na uwadze ich recykling. 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego udały się też na plac zabaw, w pobliżu remizy strażackiej. Tym razem miały do wykonania ważne zadanie. Zaplanowały sprzątanie terenu zabaw. Zebrały tam kilka worków śmieci. Po wykonaniu zadania, był czas na zabawę. Ta, była o wiele przyjemniejsza, niż sprzątanie po „brudasach”. W drodze powrotnej zebrały też śmieci leżące w pobliżu drogi. Zbiory z worków, zostały przy szkole posortowane i wrzucone do stosownych pojemników. Oby hasło tegorocznej edycji "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" dotarło do tych, którzy po sobie zostawiają „tony” śmieci.
Oddział 6 latki: Wycieczka na drogę
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Wycieczka na drogę.
413 września przedszkolaki wybrały się na pobliską drogę. Obserwowały ruch pojazdów oraz uczyły się przechodzenia przez jezdnię. Rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. W drodze powrotnej bawiły się na placu zabaw.
Kiermasz ciast
19 września w naszej szkole odbył się Szkolny Kiermasz Ciast, połączony z loterią fantową. Ciasta przygotowali rodzice i wychowawca dzieci z oddziału przedszkolnego dzieci 6-letnich. Na stołach królowały rogaliki, babeczki oraz wspaniałe serniki, biszkopty, tiramisu i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak. Chętnych było wielu… przyszli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Samorząd Uczniowski postanowił pomóc w organizacji Kiermaszu Ciast. Na przerwach członkowie Samorządu Uczniowskiego serwowali uczniom naszej szkoły smakowite ciasta.
1
Festyn profilaktyczny „Żyjmy zdrowo bez nałogów”
17 września 2019 roku odbył się festyn profilaktyczny „Żyjmy zdrowo bez nałogów”. Organizatorem festynu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach, zaś gospodarzem tegorocznej imprezy była Szkoła w Duczyminie.Program rywalizacji szkół przewidywał rywalizację w czterech kategoriach:
- konkurs plastyczny – wykonanie techniką kolażu plakatu o tematyce profilaktycznej;
- konkurs wiedzy – sprawdzający wiedzę uczniów w tym samym zakresie;
- konkurs muzyczny – prezentacja wcześniej przygotowanej piosenki o tematyce profilaktycznej;
- konkursy sprawnościowe – wymagające sprawności fizycznej.
Naszą szkołę reprezentowali:
- w konkursie plastycznym - Maria Brzostek, Artur Deptuła, Szymon Piórkowski, którzy wykonali przedstawiony niżej plakat;
- w konkursie wiedzy – Sandra Pełka, Magdalena Gąsiorowska, Kamil Sędrowski;
- w konkursie muzycznym – Julia Majewska, Alicja Majewska, Oliwia Szlachetka;
- w konkursach sprawnościowych – Oliwia Szlachetka, Sandra Pełka, Magdalena Gąsiorowska, Artur Deptuła, Szymon Piórkowski, Kamil Sędrowski.
Nagrody i materiały o tematyce profilaktycznej wręczała pani Beata Szczepankowska – burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz przewodnicząca GKRPA- pani Grażyna Łachacz. Opiekunem uczniów był p. Wiesław Zyra.
9
Informacja MCSZ Kompleks Chorzele o spotkaniu w sprawie nauk pływania.
Spotkanie to odbędzie się 1 października 2019 r. o godz 17:00 na terenie Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych Kompleks Chorzele (basen). Zajęcia prowadzone są dla osób, które pragną nauczyć się pływać oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoją technikę pływania. Do każdego uczestnika podchodzimy indywidualnie, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Lekcje prowadzone będą przez instruktorów pływania, którzy posiadają duże doświadczenie. Nauki pływania będą odbywały się raz w tygodniu, ich miesięczny koszt to 120 zł. dla osoby indywidualnej oraz 100 zł. w przypadku rodzeństwa. Po szczegółowe informacje zapraszamy rodziców na spotkanie.
Nauka pływania to:
-rozwój funkcjonalny dziecka
- rozwój możliwości aerobowych organizmu
- nauka wszystkich stylów pływackich, nawrotów oraz skoków startowych i startów
-pozbycie się lęku do wody oraz oswojenie z wodą
Dzień Przedszkolaka
W piątek 20.09.2019 r. przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Zarębach z koszykiem pełnym słodkości odwiedzili przedszkolaków z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.Starsi koledzy złożyli swoim młodszym koleżankom i kolegom oraz ich wychowawczyniom serdeczne życzenia i rozdali babeczki. Maluchy były zachwycone i chętnie zjadały łakocie. Życzymy, aby ten czas beztroski oraz zabawy trwał dla nich jak najdłużej.
1
Oddział 6 latki: Z wizytą w Ośrodku Zdrowia
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: W Ośrodku Zdrowia.
1210 września przedszkolaki poznały Przychodnię Zdrowia. Tym razem nie byli pacjentami, a poznawali pracę pielęgniarki i lekarza. Pani Krystyna Klask opowiedziała i pokazała na czym polega praca pielęgniarki. Dokonała pomiarów dzieci. Zważyła je i zmierzyła ich wzrost. Sprawdziła też wzrok maluchów.
Pani doktor Krośnicka pokazała jak bada pacjentów. Osłuchała stetoskopem płuca i serce.
W przychodni dzieci też wysłuchały jak dbać o swoje zdrowie i codzienną higienę. Pani pielęgniarka poczęstowała dzieci owocowymi lizakami.
Oddział 6 latki: Spacer po szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Spacer po szkole.
19Początek roku to czas, kiedy dzieci poznają nowe, nieznane miejsca. 5 września wybrały się więc na wędrówkę, aby zapoznać się z budynkiem szkolnym. Dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się zarówno spotkanym pracownikom jak i odwiedzanym miejscom. Obserwowały działanie szkolnego monitoringu, wysłuchały informacji o pracy sekretarki i bibliotekarki. W bibliotece wysłuchały kilku wierszy Jana Brzechwy. Obejrzały wyposażenie kuchni szkolnej i magazynku sportowego. Odwiedziły też miejsce poświęcone patronowi szkoły. Poznały pokój nauczycielski i zobaczyły jak otwierają się drzwi za pomocą karty magnetycznej.
Wybory do Samorządu Szkolnego
Dnia 11.09.2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Szkolnego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV – VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekun Samorządu Szkolnego.
Samorząd Szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach będą reprezentować następujące osoby:
1. Amelia Gut kl. VIII – przewodnicząca
2. Wiktoria Tańska kl. VIII – z-ca przewodniczącego
3. Kamil Sędrowski kl. VIII – skarbnik
4. Daniel Moszczyński kl. V b - sekretarz
NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Archiwum Aktualności