Jak co roku członkowie Koła Wolontariatu z opiekunem Aliną Wiśniewską przed dniem Wszystkich Świętych sprzątali mogiły zaniedbane, zapomniane, często bezimienne na zarębskim cmentarzu.Pracy było co niemiara, a śmieci jeszcze więcej. Jednak udało się uporządkować większość zapomnianych grobów.Z modlitwą na ustach i dumą, że spełniliśmy dobry uczynek, opuszczaliśmycmentarz, aby udać się do szkoły na kolejne lekcje.Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły mają ogromne serca. Niemal wszystkie klasy włączyły się do akcji Koła Wolontariatu „ Dar Serca” – spraw, aby na wszystkich mogiłach płonęło światełko w Dniu Wszystkich Świętych. Zebraliśmy 95 zniczy, które już w czwartek 31 października zapaliliśmy na parafialnym cmentarzu.
„Dar Serca”
Zabawki dla przedszkolaków
31 października 2019 r.- dzień pełen radości - nowe zabawki w oddziałach przedszkolnych.
Serdeczne podziękowania płynące z głębi serca dla anonimowego darczyńcy za przepiękne zabawki dla przedszkolaków ❤️❤️❤️6
Turniej Wiedzy o Chorzelach
Nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w III Gminnym Turnieju Wiedzy o mieście i gminie. Patronat nad konkursem organizowanym przez Bibliotekę Gminną w Chorzelach objęła Pani Burmistrz Beata Szczepankowska. Dla naszych uczestniczek Magdaleny Gąsiorowskiej i Oliwii Zyśk z klasy ósmej było to dobre doświadczenie. Pomimo, że nie zajęły czołowego miejsca, to poszerzyły swoją wiedzę o środowisku lokalnym.
4
Kartka dla powstańca
Drodzy Powstańcy!
Podziwiamy Państwa za tak długą walkę. Tak naprawdę to dzięki Państwu możemy żyć w swoim kraju.
Dziękujemy za tak wielkie czyny, których nie wiemy, czy my kiedykolwiek byśmy dokonali.
Dziękujemy za to, że walczyliście do końca i się nie poddawaliście. Podziwiamy Was za to, że w takim młodym wieku walczyliście za Polskę.
Dziękujemy Wam za wolną i piękną Polskę, bo to dzięki takim ludziom jak Wy możemy teraz mówić o wolnej Polsce.
To tylko niektóre z podziękowań, jakie dzieci z oddziału przedszkolnego ze swoim wychowawcą przekazali uczestnikom Powstania Warszawskiego w ramach kolejnej edycji akcji BohaterON.
Robiąc i wysyłając kartki z podziękowaniami i życzeniami dzieci uhonorowały Powstańców. Dziękowano Im za odwagę, poświęcenie i determinację w walce o wolność. Były życzenia zdrowia i gorące zapewnienia, że dzieci doceniają trud Walczących i Ich bezgraniczne oddanie wielkiej sprawie.
Mamy nadzieję, że sprawimy radość Bohaterom, których postawa jest dla nas wspaniałym wzorem patriotyzmu, poświęcenia i niezłomności.3
"Nietypowy dzień w mojej szkole"
Jednym z zaplanowanych działań Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/20120 jest akcja „Nietypowy dzień w mojej szkole”, podczas której uczniowie powinni mieć ze sobą zaproponowane elementy ubrania. Zabawa ta polega na założeniu na siebie/ubraniu odpowiedniego elementu odzieży. Każda osoba, która przyłączy się do zabawy wykaże się nie tylko poczuciem humoru, ale również zdobędzie dodatnie punkty mające wpływ na ocenę zachowania.
Jednym z pierwszych „ nietypowych działań” był Dzień Kolorowej Chustki/ Apaszki, który zaplanowano na 18 października 2019 r. lecz ze względów organizacyjnych odbył się tydzień później, czyli 25 października. Tego dnia uczniowie, a nawet nauczyciele założyli kolorowe apaszki. Sposoby noszenia były różne. Apaszki widoczne były na szyjach, rękach, nadgarstkach, głowach, a także zastępowały paski. Przez cały dzień na korytarzach można było ujrzeć kolorowe chusty. Był to wesoły i kolorowy dzień, który ubarwił jesienną porę.
Mamy nadzieję, że SU będzie miał jeszcze wiele takich ciekawych i zabawnych pomysłów.
Festiwal Piosenki Harcerskiej
22 października 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II i III reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Wszyscy uczestnicy wrócili i dyplomami i nagrodami książkowymi.
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce – Wiktoria Zawojek - klasa II – opiekun Barbara Milewska;
II miejsce – zespół „Zuchy” w składzie: Nikola Brzostek, Maja Rosa – oddział przedszkolny – opiekun Alina Zyra;
II miejsce – zespół „ Słoneczka” w składzie: Maria Banul, Krystian Niezgoda, Hanna Olber, Oliwia Piórkowska – klasa III – opiekun Jadwiga Zapadka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.10
Przedszkolny konkurs recytatorski
18 października 2019 roku w bibliotece szkolnej odbył się przedszkolny konkurs recytatorski "W krainie poezji". Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej; rozwijanie zdolności recytatorskich; zainteresowanie dzieci poezją; zachęcanie do występów na scenie; prezentacja umiejętności dzieci; uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Jednym z warunków udziału w konkursie, było nauczenie się wiersza na pamięć, nie krótszego jednak niż cztery czterowersowe zwrotki. W konkursie wzięło udział 14 przedszkolaków z obydwu grup. Uczestnicy konkursu bardzo dobrze poradzili sobie z tym trudnym zadaniem.
Komisja konkursowa w składzie: pani Barbara Milewska, pani Jadwiga Kołaczkowska, pani Ewa Muras dokonała oceny wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; interpretacja tekstu; kultura słowa; ogólny wyraz artystyczny. W czasie, kiedy komisja pracowała i przygotowywała dyplomy, pani Bożena Kopczyńska - wicedyrektor szkoły, czytała przedszkolakom wiersze i bajki.
Wyniki konkursu:
Grupa młodsza:
I miejsce - Ola Samsel
II miejsce - Franek Piórkowski
III miejsce - Jakub Abramczyk
Zerówka:
I miejsce - Laura Rosińska
II miejsce - Liwia Kostrzewa
III miejsce - Nikola Brzostek
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i kolorowe notesy ufundowane przez panią wicedyrektor i książki ufundowane przez panią Jadwigę Kołaczkowską - bibliotekarkę Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach – filia w Zarębach.
Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania i książki.
Organizatorem konkursu była Alina Zyra - nauczyciel oddziału przedszkolnego, we współpracy z biblioteką szkolną i Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Chorzelach – filia w Zarębach.4
Próbna ewakuacja
W środę 16 października odbyła się próbna ewakuacja szkoły na wypadek alarmu pożarowego. O godzinie 11:20 zabrzmiały trzy następujące po sobie dzwonki. Sygnał ten szybko postawił na nogi całe środowisko szkolne. Pracownicy obsługi udrożnili dokładnie drogi ewakuacyjne, wyłączyli główny włącznik prądu elektrycznego i zameldowali się w miejscu ewakuacji. Równocześnie z nimi w należytym porządku i pod opieką nauczycieli przychodziły na wyznaczone miejsce kolejne klasy. Nauczyciele – opiekunowie grup składali meldunki o ich stanie prowadzącemu ewakuację. Następnie prowadzący ewakuację złożył meldunek o stanie osobowym w miejscu ewakuacji wicedyrektorowi szkoły.
13
Wycieczka do Szczytna
Wyjazd tak bardzo oczekiwany przez uczniów klasy V i VI stanął pod znakiem zapytania. Autokar, którym mieliśmy podróżować następnego dnia – zepsuł się. Na szczęście udało się nam znaleźć zastępczy i tak 16 października wyruszyliśmy do Szczytna.
Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Mazurskiego, gdzie czekała już na nas pani przewodnik, która w niezwykle interesujący i barwny sposób opowiadała i oprowadzała po wystawie. Muzeum posiada niezwykle ciekawe zbiory. Są to stałe i czasowe wystawy. Stałe to m.in. Uprawa roli, Hodowla, Tkactwo, Ceramika, Meble i tkaniny, Przyroda, Łowiectwo. Natomiast wystawa czasowa to zdjęcia, na których możemy zobaczyć zniszczenia miasta oraz jego odbudowę po II wojnie światowej. Są też informacje o nowej powojennej sytuacji, kiedy Szczytno wróciło do swojej słowiańskiej nazwy. Zbiory muzeum liczą ok. pół tysiąca muzealiów. Byliśmy pod wielkim wrażeniem.
Następnie udaliśmy się do MDK-u na musical „Bogowie i Herosi – opowieści Afrodyty”. Spektakl przygotował Teatr Muzyczny Forte. Aktorzy w zabawny sposób przypomnieli nam wiedzę z zakresu mitologii. Główna bohaterka sztuki – Afrodyta – bogini miłości prowadziła, na wzór greckiego teatru, dialog z Chórem śmiertelników.
Aktorzy zabrali widzów do świata, w którym Odyseusz chce odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnie znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura, a Prometeusz wykraść bogom ogień. Spektakl był niezapomnianym przeżyciem i bardzo nas zachwycił. Niestety nie mamy zdjęć z przedstawienia, gdyż organizator zabronił fotografowania. Wyjazd zorganizowała p. Alina Wiśniewska. Opiekę pełniły panie Barbara Milewska i Marzena Kaliszewska10
Dzień Nauczyciela
Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela, nasza szkoła w tym roku obchodziła 15 października. Dzień niezwykły, pełen szczerych, płynących prosto z młodych serc uczniowskich życzeń oraz podziękowań. W tym dniu uczniowie mieli możliwość wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, a także pracownikom obsługi za trud pracy włożony w edukację. Za uśmiech, dobrą radę, przestrogę w złym postępowaniu, a wreszcie za kierowanie na właściwe tory.
Dzień niezwykły już od pierwszego dzwonka. Tego dnia bowiem starsi uczniowie pod okiem nauczycieli prowadzili zajęcia lekcyjne. Stojąc w owym dniu po drugiej stronie- będąc nauczycielem, osobiście doświadczyli trudu pracy jaką wykonuje grono pedagogiczne. Dla uczniów bez wątpienia były to cenne lekcje. Na pozór frajda bycia przez chwilę nauczycielem, lecz za moment pojawiły się refleksje. Uczniowie dostrzegli, iż uczyć młode pokolenie wcale nie jest tak łatwo. Potrzeba wiele pracy, cierpliwości, wysiłku, by przekazać zdobytą wiedzę, a także ukształtować i podtrzymać dobre wartości społeczne, narodowe, religijne, wychowawcze wpajane w domu rodzinnym.
Podczas uroczystości słowa do wszystkich pracowników szkoły skierowała Pani Wicedyrektor Bożena Kopczyńska:
„ Witam zaproszonych gości, Panią Wandę Jastrzębską- emerytowaną nauczycielkę oraz Radną Gminy Chorzele, rodziców: Panią Bogusię Duch – przewodniczącą Rady Rodziców, która debiutuje w naszej szkole w tej roli, Panią Magdę Lesińską – wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i Was drodzy uczniowie.
14 października obchodzimy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.
To święto o ponad stuletniej tradycji stało się czasem podziękowań, radosnych życzeń, sympatycznych spotkań i okazją do refleksji o szkole i nauce.
Ciekawy jestem ile razy zastanowiliśmy się w życiu co to jest szkoła, po co ona w ogóle jest, do czego nam jest potrzebna? Czy zastanowiliśmy się jaką rolę pełni w niej nauczyciel?
W dniu dzisiejszym otrzymałam prezent od kl. 3, jest to Niezbędnik Nauczyciela w którym są piękne słowa o nauczycielach „ Dzieci rodzą się ze skrzydłami, Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”
Ponadto Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale często osobą pomocną także ich rodzicom.
Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy szukającą rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek z własnymi osobistymi problemami.
Zawód nauczyciela jest zawodem trudnym i odpowiedzialnym i bardzo wymagającym. Dlatego taki będzie nasz kraj, jak zostaniemy wykształceni i wychowani.
W tym szczególnym dniu, jako wicedyrektor szkoły mam zaszczyt w imieniu własnym, uczniów i rodziców podziękować nauczycielom.
Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów, z jakimi boryka się polska oświata. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to także, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. Każdego dnia wzbogacacie życie swoich uczniów, pokazujecie im właściwą ścieżkę i poszukujecie wspólnie rozwiązań.
Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc, wsparcie i życzliwość.
Nie ma z nami Pani Dyrektor, lecz pragnę przekazać życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i do naszej szkoły. W dniu tak szczególnym jakim jest Dzień Nauczyciela ślę słowa podziękowania za Jej pracę, za trud wkładany w jak najlepsze funkcjonowanie placówki. Życzę dalszych sukcesów w tak odpowiedzialnej i trudnej pracy oraz pomyślności i wielu radości w życiu osobistym.
Nie mogę zapomnieć też o emerytach tych którzy są i tych którzy odeszli, a którzy swoje życie i siły poświęcili pracy w Szkole. Chylę przed nimi z szacunkiem głowę. Wśród nas jest emerytowana nauczycielka, Pani Wanda Jastrzębska, która wiele lat swojego życia poświęciła szkole. Zaszczyca nas swoją obecnością kiedy świętujemy, troszczy się i wspomaga naszą szkołę jako Radna Gminy Chorzele. Dziękujemy Pani Wandzie za dobro kierowane w naszą stronę, za uświetnianie naszych uroczystości a w tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Nauczyciela pragnę złożyć życzenia płynące z głębi serca:
życzę Pani, aby podejmowane każdego dnia wyzwania przynosiły Pani spełnienie i dawały wiele satysfakcji. W życiu osobistym życzę przede wszystkim dużo miłości, radości i uśmiechu, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.
Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć wszystkich pracowników niepedagogicznych, bez których nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca jakim jest. Nasza szkolna funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy pracowników obsługi i administracji. Dzieci mogą liczyć na pomoc z ich strony tak samo jak ze strony nauczycieli. Dziękuję Państwu za to, że nasza szkoła jest czysta, zadbana i bezpieczna. Dziękuję za pomoc udzieloną dzieciom kiedy widzicie, że taka jest potrzebna, za to, że zwracacie uwagę na ich zachowanie i pomagacie w procesie wychowania.
Na koniec chciałabym życzyć nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania tego trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych satysfakcjonujących osiągnięć w pracy zawodowej, a wszystkim pracownikom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, spełnienia najskrytszych marzeń i optymizmu.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile w dniu dzisiejszym będą stanowić dla wszystkich państwa miły upominek”.Moc gorących życzeń, podziękowań, a także przeprosin uczniowie przekazali podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji święta. Były śpiewy, śmieszne a zarazem skłaniające do refleksji komiczne scenki odegrane przez uczniów, a także taniec w wykonaniu uczennic klasy VI a. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej włożyli wiele trudu w to, aby zorganizowany apel wypadł jak najlepiej. I za to, drodzy uczniowie, przyjmijcie płynące prosto z serca podziękowania.
Po części zorganizowanej przez uczniów ponownie głos zabrała Pani Wicedyrektor, która czuwała nad całością uroczystości. Wręczyła wszystkim nauczycielom, a także pracownikom administracji i obsługi podziękowania i Nagrody Dyrektora.
Samorząd Uczniowski złożył życzenia i podziękowania i przekazał kwiaty Dyrekcji szkoły. Wszystkim pracownikom szkoły pedagogicznym i niepedagogicznym przekazał symboliczne serduszka.
Rada Rodziców przekazała życzenia i podziękowania oraz upominki Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.
Ksiądz Zbigniew Pruszyński na uroczystości zabrał głos prezentując pięknie wydane „Pismo Święte dla dzieci”, a które przekazał naszej bibliotece szkolnej.
Pani Wicedyrektor podziękowała wszystkim za włożony wkład w organizację uroczystości i zaprosiła gości i nauczycieli na uroczysty obiad.
Szkoła nie istniałaby bez nauczycieli. Szkoła nie istniałaby bez naszych jakże cennych pracowników obsługi i administracji. Szkoła nie istniałaby bez rodziców, którzy grają główną rolę w procesie wychowawczym swoich pociech. Wreszcie i najważniejsze, szkoła nie istniałaby bez uczniów. Pamiętajcie, młodzi podopieczni, że to Wy jesteście przyszłością narodu. Pamiętajcie, że to od Was zależy nasze jutro.30
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
W dniu 10 października 2019r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zarębach. Zanim jednak to się stało dzieci starały się udowodnić, że są już gotowe, aby zasilić szeregi braci uczniowskiej. W czasie uroczystości zgromadzeni goście mogli usłyszeć wiersze i piosenki oraz podziwiać pokaz wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Następnie dzieci złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostały pasowane przez panią wicedyrektor na uczniów specjalnym ołówkiem.
Po ślubowaniu uczniowie otrzymali wiele upominków, zaś w szkole czekał na nich słodki poczęstunek. Życzymy naszym pierwszakom wielu sukcesów i niezwykłych przygód w ich szkolnej karierze.
Wicedyrektor szkoły, Pani Bożena Kopczyńska składa serdeczne podziękowania zaproszonym gościom: Pani Aleksandrze Wiśnickiej - Prezes LIMES Banku Spółdzielczego w Chorzelach za uświetnienie uroczystości, za współpracę oraz za upominki podarowane uczniom; Pani Bogusławie Duch- przewodniczącej Rady Rodziców za smaczny tort sprezentowany na uroczystość Ślubowania od Rady Rodziców.
Przemówienie Wicedyrektora:„Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych.Witam zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i Was drodzy uczniowie. Czeka nas dziś niezwykła uroczystość. Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy zaprezentują się przed tak szeroką publicznością. Drodzy Pierwszoklasiści! Choć macie dopiero po 7 lat, za Wami już wiele ważnych wydarzeń. Pewnie nawet nie wszystkie z nich pamiętacie. Dawno minęły chwile, kiedy to powiedzieliście pierwsze słowo, postawiliście pierwszy krok. Później zjedliście pierwszą czekoladę. Dużo z Was w wieku 4 lat pierwszy raz poszła do przedszkola. Tam poznawaliście świat głównie poprzez zabawę – to chyba już pamiętacie? Teraz w Waszym życiu nastąpiła kolejna zmiana. 3 września 2019 r. przekroczyliście próg naszej szkoły. Od tamtego dnia minął miesiąc i wiele się wydarzyło. Wiecie już, gdzie mieści się Wasza klasa, gdzie jest stołówka, biblioteka, gabinet pani dyrektor, sekretariat no i wiele innych pomieszczeń szkolnych. Macie swoją kochaną wychowawczynię, Panią Krysię Piórkowską bez której nie było by tak wspaniałej uroczystości. Wiecie, jak wyglądają i jak nazywają się pozostali nauczyciele, którzy Was uczą: P. Marta Burlińska, P. Barbara Ziemek, Pani Barbara Milewska. Za Wami już pierwsze lekcje, pierwsze prace domowe. Rolę ucznia odczuliście na przysłowiowej „własnej skórze”. Natomiast Wam, szanowni Rodzice, gratuluję udanych pociech, dziękuję,że zaufaliście nam – pedagogom tej właśnie szkoły i powierzyliście nam swoje dzieci,aby spędziły tutaj kolejnych osiem ważnych lat swojego życia.W imieniu swoim, moich koleżanek i kolegów mogę zapewnić, że zrobimy wszystko,by słowa ślubowania odzwierciedliły się w rzeczywistości, aby Wasze dzieci opuszczając mury naszej szkoły miały wpojone właściwe wartości, że poradzą sobie w dalszych etapach edukacji oraz w codziennym życiu.Liczymy na współpracę i życzliwe podejście z Państwa strony, bo wspólne działania przynoszą najlepsze efekty edukacyjne i wychowawcze. Na koniec pragnę jeszcze raz zwrócić się do najważniejszych bohaterów dnia. Mili uczniowie! Z pewnością będzie to dla Was rok obfitujący w nowe, bogate doświadczenia. Życzę Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę”.
71
Dzień Nauczyciela
Oddział 6 latki: Ognisko integracyjne
W czwartek 26 września, w ciepły ale mało słoneczny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy II i IV spotkali się na ognisku integracyjnym. Ognisko integracyjne to szansa na lepsze poznanie się, na wspólne zabawy. Uczniowie bawili się na boisku szkolnym, piekli kiełbaskę nad ogniskiem. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, nie było czasu na nudzenie się, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Znakomita atmosfera ogniska przyczyniała się zapewne do lepszego wzajemnego poznania.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom, a szczególne podziękowania za opiekę nad ogniskiem kierujemy do pana Andrzeja Suchowieckiego – naszego woźnego.
Wycieczka do Przasnysza
3.10.2019 roku odbyła się wycieczka do Przasnysza. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek straży pożarnej i poznali pracę strażaków. Każdy miał możliwość stanąć za głównym pulpitem dyspozytora. Uczniowie zobaczyli różne rodzaje samochodów strażackich i ich wyposażenie. Mogli też zasiąść w wozie strażackim lub przymierzyć prawdziwy strój strażaka. Oglądali również symulowaną zbiórkę strażacką. To było bardzo ciekawe spotkanie.Następnie w Miejskim Domu Kultury uczniowie obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez teatr z Wrocławia pt. ,,Doktor i jego zwierzęta”. Aktorzy w zabawny i ciekawy sposób przedstawili losy i przygody doktora Dolittle i jego przyjaciół.Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.
7
Oddział 6 latki: Pejzaż jesienny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Pejzaż jesienny.
5Przedszkolaki, podzielone na cztery grupy malowały w plenerze jesienny krajobraz. Zwyciężyła praca Laury Rosińskiej, Liwii Kostrzewy i Oliwiera Kulasa.
Oddział 6 latki: Wiem, co piję
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Wiem, co piję.
4W pierwszy jesienny dzień, przedszkolaki poznały działanie wyciskarki wolnoobrotowej. Z przyniesionych jabłek i marchewek robiły sok owocowo – warzywny. Chętnych do działania nie brakowało. Okazało się, że dzieci same mogą zrobić zdrowy i pyszny sok. Mogą więc być już małymi pomocnikami w kuchni swojej mamy.
Oddział 6 latki: Witamy jesień
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Oddział 6 latki: Strona główna: Witamy jesień.
14W poniedziałek 23 września 2019 roku dzieci przyszły do przedszkola w kolorach jesieni. Niektóre miały przygotowane też dodatkowe dekoracje – wianki, bukiety z kolorowych liści. Odbył się konkurs na „Żywą jesień”. Zdecydowaną zwyciężczynią została Nikola Brzostek i to do niej trafił medal za I miejsce i dyplom zwycięzcy.
Z przyniesionych liści wierzby, przedszkolaki wykonały piękne jeżyki.
Zrobiły też wystawkę z przygotowanych owoców. Piękny jesienny owocowy kosz będzie wspaniałą przekąską na zdrowe drugie śniadania przez najbliższe dni. W klasie też rozpoczęliśmy jesienne dekoracje. Nasza Pani Jesień zostaje przez nas ubrana w jesienne dary.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Odpoczywaj na wsi”
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Odpoczywaj na wsi” został rozstrzygnięty 18 września 2019 r. Do organizatorów konkursu p. Jadwigi Zapadki i p. Bożeny Kopczyńskiej wpłynęło 25 ciekawych prac. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich, oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej. Po naradzie jury wybrało trzy najciekawsze prace z każdej kategorii. Pani Wicedyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkurach.
Oto lista zwycięzców:
Kategoria 0-III
I miejsce – Radosław Stolarczyk -kl. ,,O’’
II miejsce – Wiktoria Zawojek –kl. III
II miejsce – Patrycja Karaszewska -kl. II
Kategoria IV-VI
III miejsce – Paulina Antosiak –kl. VI b
II miejsce – Izabela Żabińska - kl. VI a
III miejsce – Faustyna Orzoł –kl. IV
Informacja
Warszawa, 1 października 2019 r.
800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogówJuż od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl
Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Podstawą wzorowego ucznia jest między innymi świetna sprawność rachunkowa, a co za tym idzie biegła znajomość tabliczki mnożenia. Doskonałym sposobem do jej utrwalenia jest Ogólnopolski Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nasza szkoła 4 października 2019 roku (ogólnopolska data obchodów) przeprowadziła szkolny konkurs poświęcony tabliczce mnożenia. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wzięli udział w konkursie, bowiem tabliczkę mnożenia utrwalali nie tylko na lekcjach matematyki, lecz także podczas każdej przerwy sprawdzając poprawność wyników na etykietach zamontowanych na terenie szkoły. Wśród uczestników wyłoniono 37 Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
Uroczyste obchody zorganizowane zostały pod kierunkiem Pani Marzeny Kopczyńskiej, która koordynował całość wydarzenia. Ogromną pomocą wykazał się Samorząd Uczniowski będący częścią komisji egzaminacyjnej, przygotowujący losy egzaminacyjne, jak również czuwający nad porządkiem wydarzenia.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w matematycznym święcie.8
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie